04. listopad 2017

TEDxPrague 2017

Krásný nový svět

koupit vstupenku

O akci

Na TEDxPrague 2017: Krásný nový svět se podíváme do minulosti, přítomnosti i do budoucna.

A proč?

Protože svět se dnes mění rychleji než kdy předtím. Nové technologie prostupují naše životy a nenápadně mění naši každodennost. To, co vypadalo před třiceti lety jako vzdálená budoucnost, je dnes tady.

Avšak nástup technologií má svůj rub i líc - můžeme o jakémkoli tématu diskutovat odkudkoliv, kdykoliv a s kýmkoliv na světě, ale současně se ze soukromí stal problematický pojem, druh na vymření. Umíme měnit DNA rostlin a díky tomu zvyšovat zemědělskou produkci, ale neumíme globálně kontrolovat, kdo a jak bude s DNA manipulovat. Nabízí se nám nové pracovní příležitosti a rozvoj, ale kvůli automatizaci mizí desítky profesí a čeká nás pravděpodobně zásadní proměna společnosti.

Je možné oddělit pozitivní přínosy technologického vývoje od jejich rubu? Dokážeme jako lidstvo technologický vývoj kontrolovat nebo se stáváme jeho obětí? Jak se s rychlou změnou vyrovnat v našich osobních životech? A co bychom měli dělat jako společnost? Na všechny tyto otázky se pokusíme na letošním TEDxPrague 2017 najít odpověď.

Lokace

Forum Karlín
Pernerova 51
186 00, Praha 8

Řečníci

 • Kevin Warwick

  detail

  Britský vědec a profesor kybernetiky, který je pravedpodobně prvním člověkem, který si v rámci svého technologického experimentu v roce 1998 nechal dobrovolně vložit do paže čip za účelem stát se "kyborgem". V roce 2002 si Kevin Warwick nechal implantovat nové, komplexnější zařízení, které bylo přímo propojeno s jeho nervovou soustavou. Výsledkem tohoto experimentu bylo, že robotická paže, vyvinutá Warwickovým kolegou, dokonale imitovala pohyb Warwickovy vlastní ruky. Díky tomuto implantátu byla Warwickova nervová soustava připojena k internetu na Kolumbijské univerzitě a takto Warwick dokázal ovládat robotickou paži na univerzitě v Readingu a současně získat zpětnou vazbu ze senzorů ve špičkách prstů.

  Mediálně nejznámějším Warwickovým experimentem je úspešné implantování zařízení do ruky Warwickovy ženy s cílem dosáhnout telepatie či empatie za využití internetu pro přenos dat na dálku. Tímto experimentem došlo k první přímé a plně elektronické komunikaci mezi nervovými soustavami dvou lidí.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Kateřina Nováková

  detail

  Má smysl chtít zachraňovat svět?

  Šokuje nás světová plastová katastrofa a fascinuje potenciál lidských schopností. Dáváme dohromady vědu, pedagogiku a bussines a tento střet prostředí nám otevírá obzory.

  Plastová cihla, kterou jsme vyvinuli si pomalu začíná žít svým životem, i když je to ještě miminko v inkubátoru. Stavby, které stavíme s dětma ze škol zase zbouráme a recyklujeme. Jsme jediní, kdo v ČR tiskne z PET recyklátu. Každý tento pokus nás posouvá dál a představujeme si, že nejsme sami. Má smysl zkoušet nové věci.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Pavel Kysilka

  detail

  Hlavním tématem Pavla je digitální revoluce a její dopady na byznys, ekonomiku a společnost. Přinese tak trochu jiný pohled na potřeby vzdělání budoucí generace. Ukážeme si jak se robotizace, umělá inteligence, virtuální a rozšířená realita, internet věcí, nano a biotechnologie, nové obchodní, komunikační a pracovní modely promítají do oblasti vzdělávání a dalších aktivit lidí nejen v kyberprostoru.

  Profil řečníka

  zavřít

Registrace

Cena registrace na celodenní konferenci je 1444 KčPořiďte si vstupenku a přidejte se tak k hnutí TED, které už oslovilo miliony lidí po celém světě.

Co získáváte registrací na TEDxPrague 2017?

 • Na vlastní kůži zažijete atmosféru jedinečné vzdělávací konference, která propojuje myšlenky hodné šíření napříč všemi kontinenty.
 • Na dosah vám bude 15 osobností nejrůznějších profesí a jejich jedinečné pohledy na Krásný nový svět.
 • Během jednoho dne (9.30 – 18.30) do vás napumpujeme pestrou dávku nové inspirace, kterou budete mít možnost sdílet s ostatními přímo na místě.
 • Nové podněty na vás budou čekat i mimo hlavní sál Fora Karlín – těšte se na výzvy v rámci doprovodného programu.
 •  Ať už rozumíte pouze česky nebo pouze anglicky, budete rozumět každé větě. K dispozici budou tlumočnická zařízení a všechna vystoupení řečníků budou překládána do anglického jazyka a naopak – žádná myšlenka vám proto neuteče.
 • Chceme, abyste se cítili báječně po všech stránkách, své chutě proto budete moci uspokojit skvělým občerstvením po celý den. Je jen na vás, co si přimícháte k inspiraci.
 • Konferencí to nekončí! Chceme vás poznat osobně, proto bude prostor povyměňovat si čerstvé myšlenky a seznámit se s řečníky na afterparty.

Těšíme se na vás na TEDxPrague 2017!

Upoutávka na akci