Art That Gives A Voice To The Refugees

Bryan McCormack TEDxPrague 2017

Co kdybychom uměním dokázali dát hlas těm, kteří ho nemají? Bryan proměnil svůj nápad vizualizovat evropskou uprchlickou krizi v realitu a nechal tak promluvit ty, kteří ji skutečně žijí. Stovky uprchlíků, více než 60 národností, převážně děti, často negramotné. Uprchlíci v táborech, squatech a přístřešcích napříč Evropou. Lidé padající přes palubu v nejvíce frekventovaných táborech na řeckých ostrovech až po ty v uprchlických centrech v Británii. Lidé, které vůbec neznáme, protože jsme jich přes naše hranice pustili jen 12.

Ti všichni se podíleli na tvorbě unikátního kulturního obrazu, zatímco se stopa jejich vlastní kultury pomalu vytrácí. Přitom bez zanechání otisku naší existence nejsme nikým. Bryan je známý současný irský umělec, který neotřelým způsobem zpracovává sociální témata. Během posledních patnácti let prezentoval svá díla na více než 30 skupinových i samostatných výstavách v muzeích a galeriích po celém světě. Poté, co dokončil studia, vydal se z Irska na cesty. Dnes žije v Paříži, kde také tvoří a vystavuje - především in-situ instalace, performance a sochy se sociálním podtextem.

Věří, že prostřednictvím umění můžeme dosáhnout společenské změny. Umění tak může a také by mělo přímo ovlivňovat svět, ve kterém žijeme

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku