Čeho lze dosáhnout trpělivostí

Jan Školník TEDxPrague 2017

Všichni máme spoluzodpovědnost za svět, v němž žijeme. A pokud měl Aristoteles pravdu, žádné individuální štěstí není možné bez štěstí obce. Ani individuální naplnění pak tedy není možné bez příspěvku k naplněné existenci obce – místa, kde žijeme. Krásný svět začíná v nás samotných a přirozeně může pokračovat v prostředí, kde právě žijeme. Oba světy je ale třeba budovat.

Aby bylo možné prostředí kultivovat a dělat ho příjemným místem k životu, lidé v obci si musí věřit a chtít spolupracovat. Společně hledat, co obec spojuje, co je jejím tmelem. Přispívejme aktivně k vytváření takového světa, v němž budou lidé rádi žít, pracovat, tvořit anebo se do něj vracet. Jan je úspěšný podnikatel a filantrop. Kromě toho, že vede globálně působící firmu HOBRA-Školník, významně se podílí na rozvoji regionu, kde žije a podniká. V roce 2014 založil se svou ženou Agenturu pro rozvoj Broumovska - neziskovou organizaci, se kterou oživují rozsáhlý komplex kláštera v Broumově. Rozvíjí tam Vzdělávací a kulturní centrum, čímž navazují na staletí trvající tradici vzdělanosti v klášteře. Ve svých filantropických aktivitách se vedle regionálních projektů věnuje především umění, vědě a rozvoji občanské společnosti.

V roce 2014 se stal Společensky prospěšným podnikatelem roku v soutěži pořádané EY a letos si odnesl výroční cenu Via Bona od Nadace Via za filantropii v regionech. Jan se rád aktivně zamýšlí nad fungováním společnosti a jednotlivce v ní. Běhá a čas od času se vydává na týdenní pěší poutě.

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku