Vzdělávání pro Svět 4.0

Ondřej Šteffl TEDxPrague 2017

Většina škol dnes nabízí vzdělání pro minulost, asi tak pro 19. století. Ale svět, který nás čeká, bude vyžadovat jinou přípravu. Bude to Svět 4.0 - místo, na které dnes ani naše fantazie nestačí. Jak má vypadat škola, která děti připraví na spokojený a smysluplný život v nepředvídatelném světě, kde „změna je trvalý stav“? Proč je tak důležitá osobní a studijní autonomie? A jak se to dělá na ScioŠkolách?

Cílem vzdělávání není jen vybavit děti na cestu do nového světa. Musíme jim dát všechno, co potřebují pro vybudování světa, jaký bychom si přáli. Svět 4.0 vyžaduje vzdělávání 4.0. Ondřej už v roce 1990 založil gymnázium PORG – první soukromou školu u nás. Stojí také za vznikem společnosti Scio, která přinesla do Česka profesionální tvorbu testů. Scio test obecných studijních předpokladů je dnes samozřejmou součástí řady přijímacích zkoušek. Dlouho na sebe nenechala čekat první ScioŠkola. Za dva roky už jich je po republice osm a chodí do nich skoro 800 dětí. A další prý budou přibývat.

Ondřej vystoupil na TEDxPrague 2011 a už se těší, až se znovu postaví na kulatý červený koberec: „Publikum na TEDxu je chytré, vnímavé, zvídavé. Jako byste všichni byli absolventi ScioŠkol!“

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku