Změna přichází zespoda

Zuzana Pilzová TEDxPrague 2017

Jsou země, ze kterých více lidí odchází, než do nich přichází. Co v nich najdeme, když se tam na čas přestěhujeme? Ukrajina je velká země velkých problémů, země v přerodu k demokracii, která za poslední léta prošla dvěma revolucemi. Země, na jejímž východním cípu probíhá vojenská válka a v jejím středu tvrdý boj za demokracii a právní stát.

Tamní občanská společnost stojí proti silným soupeřům a přesto se jí navzdory ztíženým podmínkám podařilo dosáhnout řady nebývalých úspěchů a reforem. V čem nám vývoj téměř sousední Ukrajiny může být inspirací? Zuzana vystudovala žurnalistiku a psychologii, pracovala v mezinárodních headhunterských společnostech jako konzultantka a vedoucí research týmu. Před deseti lety začala svůj volný čas trávit jako dobrovolník v řadě občanských projektů, kam přenášela své profesní know-how – dlouhodobě pracovala ve fundraisingu a HR pro neziskové organizace a občanské iniciativy v ČR, Kambodže, Kyrgyzstánu a Ukrajině. Nyní žije v Kyjevě a Praze.

Zuzanu baví chodit proti proudu a objevovat tak nepoznané - ať už svým odchodem z byznysu, svou roční pozemní sólo cestou kolem Asie nebo přestěhováním se na Ukrajinu - všechny tyto cesty vnímá jako cesty za poznáním.

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku