Umělá inteligence - skutečná rizika a příležitosti

Josef Holý TEDxPrague 2017

O technologiích diskutujeme snad na každém kroku. A není divu, do našeho světa prorůstají hlouběji a hlouběji. Vedle těch, kteří na ně s obdivem hledí jako na obrovskou příležitost, se ozývají hlasy skeptiků – je jejich množství největší hrozbou dnešní doby?

Josef si myslí, že spíš než přemíra technologií je problémem způsob, kterým je využíváme. A také očekávání, která od nich máme. To je ostatně i předmětem jeho hlavního zájmu v oblasti Umělé Inteligence, která už teď mění a bude dále měnit naše životy. Aby to byla proměna k lepšímu, tak bychom se jí neměli bát a místo na pohádky o Terminátorech se zaměřit na skutečná rizika a příležitosti. Josef začínal kdysi jako programátor. V šestnácti letech vytvořil svoji první počítačovou hru, která se nevydala. Ve dvaceti svůj první start-up, na kterém nezbohatl. Poté pracoval jako Social Network Designer v Sun Microsystems, který před krachem koupil Oracle. Vlastnil také mobile commerce start-up proactify.com, který sice nikdo nekoupil, ale zase se na něm hodně naučil.

Josef nasbíral zkušenosti jak ve startupovém, tak v korporátním prostředí. Od roku 2014 pracuje v pražském IT inovativním centru MSD, kde založil UX oddělení a kde je nyní zodpovědný za platformy pro Umělou Inteligenci a správu znalostí (Emerging Platforms). Ve volném čase se snaží psát nejen o Umělé inteligenci na paralelnihyperbola.cz.

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku