Přátelství s Ku-klux-klanem aneb jak zabránit společenskému rozpadu

Bob Kartous TEDxPrague 2017

Osvobození. Poznání sdílené kýmkoliv a kdekoliv. Nekonečná příležitost spojovat se na dálku bez bariér a hranic. Tohle byla představa internetu na přelomu milénia. O sedmnáct let později si nevěřícně protíráme oči každé ráno po hlasování o brexitu či po prezidentských volbách v USA a se strachem čekáme, kdy se do naší sociální reality prolomí nějaká další „alternativa“ natolik absurdní, že by se mohla objevit jedině v seriálu Simpsonovi.

Internet přinesl povážlivý rozpad sociální reality a technologie neslibují jednoznačné řešení. Podaří se udržet demokracii, nebo v tzv. století Asie zvítězí čínský model "omezených možností v rámci zákona, o němž se nediskutuje"? Co je pro to potřeba udělat? Boba baví intelektuálně provokovat. Špatně snáší politický populismus, jeho mediální ekvivalent a intelektuální prostituci s tím spojenou. Profesně se věnuje vzdělávání - vidí v něm možnost, jak odolávat tendencím, které opakovaně táhnou lidskou společnost na okraj propasti. Vede komunikaci a analýzu vzdělávací politiky v EDUin. Kromě toho publikuje v řadě českých médií, přispěl do knihy 2036 o budoucnosti za dalších 20 let, do kulturní revue Prostor o vztahu mezi vzděláváním a nenávistí, přednáší, moderuje, spolupracoval s DOX, Bubny, Education republic a dalšími.

„TEDx je jako sushi. Mnoho rozmanitých chutí koncentrovaných do malých, ale vydatných porcí, kterých se nepřejíte. Těším se, že po mnoha ochutnávkách budu konečně taky servírovat.)“

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku