Jsou psychedelika terapií budoucnosti?

Filip Tylš TEDxPrague 2017

Psychedelika jsou látky měnící vědomí, zážitky pod jejich vlivem mají někdy transformativní charakter – jdou za to, co jsme doposud v životě okusili. Ukazuje se, že po návštěvě „jinosvěta“ už nejsme jako dřív. Psychedelika mají dlouhodobé účinky na naši psychiku a pokud jsou používána adekvátně, mohou léčit například depresi.

Řeč bude o tom, jak psychedelická zkušenost může změnit prožívání jedince, ale také tvář současné psychiatrie. Je psychedelická terapie hudbou budoucnosti? Filip Tylš je psychiatr a neurovědec. Posledních 15 let ho fascinují psychedelické látky, v Národním Ústavu Duševního Zdraví (NÚDZ) se věnuje jejich výzkumu. Zajímá se o jejich běžné užívání i neurobiologii změněných stavů vědomí. Absolvoval 1. lékařskou fakultu UK a navázal doktorandským studiem neurověd. Získal specializaci v elektroencefalografii, je frekventantem výcviku v Gestalt psychoterapii - terapii zaměřené na přítomný okamžik. Účastní se pilotní studie podávání psilocybinu lidským subjektům, tzv. psychedelický sitter.

Filip v roce 2015 spolu s přáteli založil Českou psychedelickou společnost (CZEPS). Jeho velkým snem je využít potenciál psychedelik v terapii a pro seberozvoj.

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku