Z nuly na dvě stě

Dominika Kouřilová TEDxPrague 2017

Vyrůstáte v zapadlé vesnici na konci světa, spolužákům nejste po chuti, od učitelů slýcháte, že nikdy nic nedokážete. Když vám k tomu odmala místo nových hraček dělá starosti spíš péče o domácnost, snadno přijdete o ambice. Dominika by mohla vyprávět, sama se roky učila k překážkám, které jí život naservíroval, stavět čelem. A ne vždycky stála na stupních vítězů.

Můžeme se dostat z nuly na sto, i když nám to prostředí nedovoluje zrovna za 3,4 vteřiny? Jak se na startovní čáře sebrat a proměnit nepřízeň osudu v tu nejcennější výbavu na cestu do nového světa? Dominika je mladá dívka, která ještě studuje, ale co se týče školy života, leckoho by už teď strčila do kapsy. Vyrostla v malé vesnici na Vysočině s pěti mladšími sourozenci. Když od šesté třídy na základní škole začala nosit domů špatné známky, nikdo se moc nezamýšlel nad důvody, proč se tomu tak děje. Ve 13 letech byla pak náhodou přijata na gymnázium Open Gate – a její život se najednou obrátil úplně naruby. Školu završila mezinárodní maturitou a dnes studuje za pomoci nadace na University of New York in Prague.

Dominika ráda vtipkuje o svém příjmení a snaží se šířit dobrou náladu všude, kam přijde. Ve volném čase hlavně rozmazluje svou kočku jménem Šunková rolka.

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku