Má smysl chtít zachraňovat svět?

Kateřina Nováková TEDxPrague 2017

Šokuje nás světová plastová katastrofa a fascinuje potenciál lidských schopností. Dáváme dohromady vědu, pedagogiku a bussines a tento střet prostředí nám otevírá obzory.

Plastová cihla, kterou jsme vyvinuli, si pomalu začíná žít svým životem, i když je to ještě miminko v inkubátoru. Stavby, které stavíme s dětmi ze škol, zase bouráme a recyklujeme. Jsme jediní, kdo v ČR tiskne z PET recyklátu. Každý tento pokus nás posouvá dál a představujeme si, že nejsme sami. Zkoušet nové věci má smysl! Kateřina vystudovala ČVUT, Fakultu architektury, kde nyní působí jako pedagog a vědecký pracovník. Od roku 2008 vyučuje Experimentální atelier, kde se studenti zabývají návrhem a realizací vlastních děl. Od roku 2014 se věnuje vývoji plastové cihly. V roce 2016 založila s kolegou neziskovou společnost PETMAT, která testuje životaschopnost výsledků výzkumu a podporuje společenskou uvědomělost při nakládání s plasty.

Miluje pokusy, rozčiluje ji, když něco nefunguje a neví se proč, ať už jde o vztahy nebo stroje. K životu potřebuje mít vize.

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku