What Is It Like To Be A Cyborg?

Kevin Warwick TEDxPrague 2017

Jak se stát kyborgem? Kevin Warwick si v roce 1998 nechal jako první člověk dobrovolně implantovat do paže čip. V roce 2002 ho nahradil novým, komplexnějším zařízením, které bylo přímo propojeno s jeho nervovou soustavou. Zatímco byla Warwickova nervová soustava připojena k internetu na Kolumbijské univerzitě v New Yorku, dokázal jí bez problémů ovládat robotickou paži uloženou na univerzitě v Readingu v Anglii. A ta dokonale kopírovala pohyb jeho vlastní ruky.

Kevin se nezdráhal implantovat zařízení také do paže své ženy, aby pomocí internetu pro přenos dat na dálku dosáhl empatie. Tímto experimentem došlo k první přímé a plně elektronické komunikaci mezi nervovými soustavami dvou lidí. Kevin Warwick je britský vědec a profesor kybernetiky. Proslul svými experimenty k propojení lidské nervové soustavy s počítačem. Kevin si vysloužil přezdívku Kapitán Kyborg, když si v roce 1998 nechal jako první člověk dobrovolně implantovat do ruky RFID čipy, aby se stal kyborgem. Jako prvnímu se mu podařilo přímo elektronicky propojit dvě lidské nervové soustavy a položit tak základ pro komunikaci pomocí myšlenek.

Kevin má dosud na kontě asi 600 výzkumných prací, zajímá ho i výzkum umělé inteligence a robotiky. Získal doktorát na Imperial College i české Akademii věd a byl oceněn čestnými doktoráty na 9 univerzitách.

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku