Krásný nový svět vážné hudby

Tomáš Jamník TEDxPrague 2017

Vážná hudba má spoustu vrstev. Pokud jste jí ještě nepřišli na chuť, možná se vám na ni prostě nedaří naladit. Tomáš Jamník se rozhodl, že pomůže těm, kteří mají o hudbu Vážný zájem, a ostatní naučí si ho vypěstovat. A proč ne rovnou doma? „Na domácím koncertě padne kolikrát víc slz než na koncertě v Rudolfinu. Je to proto, že hudba jde přímo k posluchači a on má možnost se do ní více ponořit. Co víc, leckdy nemá ani šanci uhnout…“

Necháváte se uklidňovat zvukem klasických nástrojů, nebo radši sledujete kmitající prsty hudebníků? Zjistěte, jak si krásný svět vážné hudby užít po svém - ať už se v něm cítíte jako doma, nebo je pro vás úplně nový. Tomáš Jamník je úspěšný violoncellista, pod taktovkou profesora Mirko Škampy hraje už od svých pěti let. V roce 2006 zvítězil v mezinárodní soutěži Pražské jaro. Vystupuje se světovými orchestry jako Česká filharmonie nebo Philharmonia Orchestra London.

V roce 2016 spustil s přáteli Vážný zájem – projekt na propagaci domácích koncertů vážné hudby. Po ohromném úspěchu ho rozšiřují o další aktivity, kterými nenásilně přibližují vážnou hudbu posluchačům. Jednou z nich je třeba Silent Classic - elektrické “silent” nástroje jako klavír, violoncello nebo housle jsou zasazeny do ruchu velkoměsta. Hudba k posluchačům pak proudí jen přes bezdrátová sluchátka. Právě teď také vzniká aplikace, která umožní komukoliv uspořádat si domácí koncert u sebe doma.

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku