02. listopad 2019

TEDxPrague 2019

Svár

O akci

Svár je otcem všeho.

Bez napětí protikladných pohledů, bez vyhrocených dialogů a polemiky by věci stály a nevznikalo by nic nového. Uzavřené 20. století, ale i hluboká historie, nabízí nepřeberné množství situací stvrzujících důležitost sváru. Vždyť největšího technického pokroku bylo dosaženo právě během těch nejtěžších chvil. Dnešní společnost je v mnohém rozdělenější, než byla před pár desítkami let. Člověk, který chce v této uspěchané době uspět, si musí zvolit svoji podobu „boje“, ať už se účastní náročného pracovního konkurzu, začíná podnikat, nebo jen rozmlouvá u piva s přáteli.

Je ale každý svár plodný? Nechybí nám jednotný základ, pevná půda, na níž bychom se mohli potkat? Nechybí nám svár, který by nás spojil dohromady?

Letošní TEDxPrague se bude zabývat právě rolí sváru jako konfliktu a potřebného dialogu. Téma svárů ale pojmeme i odlehčeně, bez „čárky“ jako svar, který pevně spojí i zdánlivě oddělené světy. 

I dnes je pro lidi svár jedním z důležitých prvků života – počátkem, z něhož vše vychází a koncem, k němuž vše směřuje. Vyžaduje změnu postoje, úsilí, ale i velkou kuráž. Nebývá to snadné, ale právě touto změnou často vznikne nový nerozlučný svar. A to je oč tu běží.

Lokace

Forum Karlín
Pernerova 51
186 00, Praha 8

Vstupenky

  • Standardní cena: 1 880 Kč včetně DPH
  • Early birds: 1 550 Kč včetně DPH - do konce května

Program a řečníci

Seznamte se s letošními nositeli inspirativních myšlenek - postupně pro vás odhalíme všechna česká i zahraniční jména. Čerstvé informace najdete také na Facebooku.


Co společně zažijeme?

TEDxPrague 2019: Svár je v pořadí už 10. ročník celodenní konference inspirativních myšlenek, které stojí za to sdílet. Jsme součástí celosvětového hnutí TEDx - nezávisle organizovaných akcí pod licencí TED. Co vás čeká?

  • Den nabitý inspirací
  • Řečníci napříč všemi obory z ČR i ze zahraničí
  • Umělecká vystoupení a TED inspirace
  • Tematické doprovodné aktivity
  • Relax zóna a nápaditý catering
  • Jedinečný prostor pro sdílení myšlenek
  • Afterparty - kde jinde si popovídat s řečníky?

Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Hlavní partneři

ABB
T-Mobile Czech Republic

Mediální partneři

Forbes
DVTV
Deník N
Magnas Media
Kudy z nudy
Informuji.cz
VLTAVA LABE MEDIA
JCDecaux

Produktoví partneři

GoOut
Forum Karlín
NIELSEN MEINL
Impact HUB
MOSAIC HOUSE
VOŠP
solidpixels.
AV media, a. s.
Jan Melvil Publishing