10. listopad 2018

TEDxPrague 2018

Kotrmelce

koupit vstupenku

O akci

Krok dopředu, pokrčit kolena, nadechnout se, zavřít oči a … překulit se. - Kdy naposledy jste udělali kotrmelec? Jen tak, pro radost?

 Kotrmelce vám možná zamotaly hlavu i život. Někdy nás – snad z ničeho nic – přepadne náhlá a často radikální změna. Dotkne se lidské společnosti jako celku, zasáhne do našich soukromých i profesních životů. Ovlivní naše sny, hodnoty a plány. Ne náhodou s námi takové změny – stejně jako fyzické kotrmelce – mohou zahýbat vpřed i vzad.

Kotrmelce mohou proměnit celý svět nebo jen to, jak ho subjektivně vnímáme. Je to i ta rozverná záležitost, která nám symbolizuje dětství. Něco, co už jsme zapomněli. Maličkost, díky které dokážeme žasnout a objevovat svět dětskýma očima.

Ať už jsou jakékoliv, kotrmelce se neobejdou bez změny postoje, jisté dávky úsilí a špetky kuráže. Je třeba ponořit se do nich tělem i duší a udělat krok do neznáma.

Jste připraveni ocitnout se hlavou dolů a aspoň na chvíli změnit úhel pohledu?

Lokace

Forum Karlín
Pernerova 51
186 00, Praha 8

Co společně zažijeme?

TEDxPrague 2018: Kotrmelce je v pořadí už 9. ročník celodenní konference inspirativních myšlenek, které stojí za to sdílet. Jsme součástí celosvětového hnutí TEDx - nezávisle organizovaných akcí pod licencí TED. Co vás čeká?

 • Den nabitý inspirací (9.30 - 18.30)
 • 15 řečníků napříč všemi obory z ČR i ze zahraničí
 • Umělecká vystoupení a TED inspirace
 • Tematické doprovodné aktivity - dojde i na kotrmelce?
 • Relax zóna a nápaditý catering
 • Jedinečný prostor pro sdílení myšlenek
 • Afterparty - kde jinde si popovídat s řečníky?

Mentoring zóna

V rámci TEDx Prague bychom Vám rádi nabídli „ochutnávku“ mentoringu formou kratších setkání nad danými tématy a tím podpořili i tvorbu komunity kolem TEDx Prague a profesní networking.


Řečníci

Seznamte se s letošními nositeli inspirativních myšlenek - postupně pro vás odhalíme 15 českých i zahraničních jmen. Čerstvé informace najdete také na Facebooku.

 • Petr Růžička

  Sportovec tělem i duší

  detail

  Petr Růžička se začal hýbat před 44 lety a zatím se nezastavil. Ačkoliv měl vždy sport jako koníček, téměř celý svůj dospělý život proseděl před počítačem a věnoval se IT bezpečnosti. Všechno se změnilo, když se stal blízkým žákem izraelského učitele pohybu jménem Ido Portal.

  Petr dnes stojí za projektem “Pohyb je život” a učí v České republice univerzální pohybové dovednosti na základě “Ido Portal Method”. Věnují se trochu tanci, trochu akrobacii a gymnastice, ale také síle a dovednostem z bojových umění. Je v tom i kus z jógy nebo cirkusových škol. A taky dělají kotrmelce. Jejich efekt na lidské tělo i mysl je totiž překvapivě skoro magický.

  zavřít
 • Jana Veselá

  Bývalá top basketbalistka

  detail

  Když vyrůstáte v basketbalové rodině, přirozeně první věc, do které se pustíte, je basketbal. Jana navíc zjistila, že je v tom vážně dobrá, a tak když začala po žebříčku šplhat nahoru, brzy to věděl i celý svět. Stala se vítězkou NBA mezi ženami, s týmem vybojovala zlatou medaili na mistrovství Evropy a stříbrnou si odvezla z mistrovství světa.

  Když přebírala ocenění pro nejlepší českou basketbalistku, věděla už, že tady něco nehraje. Navzdory úspěchům cítila prázdnotu. Co když jste si najednou jistí, že žijete něco, co od života vlastně vůbec nechcete?

  zavřít
 • Jonathan Breemhaar

  Vývojář stroje budoucnosti

  detail

  V minulosti byla spousta oblastí našeho života stoprocentně závislá na síle zvířat. Nejrychlejší cestu, jak se dostat z bodu A do bodu B, představoval kůň, poštu nosili holubi a půdu jsme orali díky páru volů. V jejich funkci je ale úspěšně zastoupily stroje. Co kdybychom zvládli nahradit zvířata i v masozpracujícím průmyslu?

  Jonathan je technický nadšenec. Právě dokončil studium na technické univerzitě ve městě Delft, doma v Nizozemsku, a netají se svou vášní pro roboty a hologramy. Neustále hledá nové výzvy. Tou nejnovější je start-up Mosameat - vyvíjí tady stroj, kterým chce zahnat naši chuť na maso bez nutnosti posílat zvířata na porážku.

  zavřít
 • Ondřej Švec

  Filozof každodenní reality

  detail

  Ondřej Švec získal doktorát z filozofie na Ecole Normale Supérieure v Lyonu a Filozofické fakultě UK v Praze. Filozofii si vybral proto, že nic obtížnějšího mezi předměty nenašel. A taky ji vnímá jako účinný nástroj v boji proti hlouposti. A to především své vlastní. I proto mu záleží na tom, aby se filozofie dostávala víc mezi lidi - Noc filozofie, kterou uspořádal, přitáhla pozornost 2000 z nich.

  Během TEDxPrague 2018 se Ondřej se podívá na omyly, neúspěchy a jiné negativní zvraty v našich životech v trochu jiném světle. Jaký význam pro nás vlastně mají? A mohou nečekané odchylky od cesty, kterou považujeme za normální, obstát v dalším vývoji?

  zavřít
 • Nora Vlášková

  Psychoterapeutka uprostřed trojúhelníku

  detail

  Žijeme v poměrně šťastném manželství, máme krásné děti, jsme zajištění a úspěšní v práci. Máme vlastně pocit, že jsme dosáhli všeho, po čem jsme vždycky toužili. Přesně to bývá ale moment, kdy se zamilujeme. Bláznivě a bezhlavě. Do někoho třetího. Proč?

  Pohádky a příběhy všeho druhu Noru fascinovaly už jako malou, a tak u nich zůstala. Vedle vyprávění se šťastným koncem ale denně naslouchá i příběhům obyčejných smrtelníků, kterým oproti původnímu scénáři zkřížil cestu někdo další. Jak porozumět milostným trojúhelníkům ve spojení s krizí středního věku, jedné z největších výzev našeho života?

  zavřít
 • Pavla Holcová

  Novinářka nad propastí

  detail

  Život investigativních novinářů bývá krátký ale intenzivní. Pavla Holcová má za sebou pět turbulentních let a ví, že ocitnout se vzhůru nohama je lehčí, než si myslíme. Obzvlášť když si zahráváte s organizovaným zločinem na Balkáně nebo podezřelými ruskými investicemi v Černé hoře, upozorňujete na praní špinavých peněz nebo hledáte nitky mezi italskou mafií a slovenskými politiky.

  Co ví o kotrmelcích držitelka mnoha mezinárodních novinářských cen, která nahlédla i pod pokličku kauzy Panama Papers?

  zavřít
 • Maurice Baltissen

  Tulák po hranicích komfortu

  detail

  Jestli něco Maurice miluje, jsou to ty chvíle, kdy může ovlivňovat příběhy druhých a vytvářet věci, které dokážou s lidmi pohnout. Potom, co vystudoval grafický design na univerzitě v Haagu, se rozhodl pohnout i sám se sebou. A tak se svými bratry rozjel sociální experiment “Birthdaysuit”. Pravidla byla jasná: všichni musí bez peněz a oblečení procestovat svět. Zní to šíleně?

  Maurice teď přichází s tím, co na cestách posbíral - kolik se toho dozvíte o světě a o sobě, když se rozhodnete vyměnit každodenní luxus za příležitost postavit se vlastnímu strachu?

  zavřít
 • Tom Olsen

  Bojovník proti extremismu

  detail

  Tom Olsen vystudoval sociální práci a zaměřuje se na prevenci kriminality. Vedle toho ale doma v Norsku i na mezinárodní scéně vystupuje jako nezávislý lektor a konzultant proti extremismu. Jeho pozornost silně přitahují skryté přičiny vstupu a proces opouštění extremistických hnutí a ideologií. Tom došel k přesvědčení, že extremisté nejsou imunní vůči soucitu a lásce. Většina z nich se k hnutí přidává z úplně jiných důvodů než je nenávist. Dveře ven proto zůstávají dokořán, když u nich stojí ta správná osoba.

  Ne náhodou se Tomovi právě tohle téma dostalo pod kůži tak hluboko - sám má za sebou totiž velmi intenzivní osobní zkušenost.

  zavřít
 • Jakub Maščuch

  Inovátor energetiky

  detail

  Jakub Maščuch se se zálibou věnuje inovacím v energetickém průmyslu. Energetiku vystudoval na ČVUT, zajímají ho chytré sítě hlídající spotřebu a decentralizované zdroje. V roce 2015 získal E.On Energy Globe Award ČR za mikroelektrárnu Wave - unikátní kotel na štěpky, který kromě tepla produkuje i elektřinu.

  Jakuba velmi zajímá budoucnost energetického průmyslu a transformace ekonomiky a společnosti, které s sebou právě každá výrazná změna v energetice nese. O tom, co bude státy a jejich občany pohánět, o nových zdrojích, způsobech užití energie a vůbec kotrmelcích, které nás čekají, se dozvíte víc v jeho TEDx talku.

  zavřít
 • Denise Konečná

  Tanečnice mezi světy

  detail

  Denise Konečná je plná energie - tančí, cestuje po světě, je úspěšnou DJkou a studuje psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Má okolo sebe spoustu přátel asi jako každý usměvavý a otevřený člověk.

  Denise už dlouho ví, že je trans. Ke své proměně se však odhodlala až před dvěma lety. O tom, jak jiné může být dospívání, jak vás lidé vnímají na základě pohlaví, jaké kotrmelce na své cestě životem Denise zažila a co vše stojí za odhodláním k tranzici, bude její TEDx talk.

  zavřít

Vstupenky

 • Standardní cena: 1880 Kč
 • Early birds: vyprodáno

Zakoupením vstupenky získáváte vstup na celodenní konferenci TEDxPrague 2018: Kotrmelce a následnou afterparty, zažijete jiskřivou atmosféru vyprávění z legendárního červeného koberce na vlastní kůži a budete si moci vyzkoušet nejrůznější kotrmelce také během doprovodného programu.

Pro firmy

Pokud chcete rozšířit obzory svým zaměstnancům, staňte se TEDxPrague podporující firmou.

Nezisková organizace Power of X z.ú. (pořadatel TEDxPrague 2018) podpoří účast učitelů základních, středních a vysokých škol 30 místy zdarma, zjistěte víc!


Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Hlavní partneři

ABB
BMW Group
T-Mobile Czech Republic