Martin Balcar

vedoucí kampaní

Řečník TEDxPrague 2016

Martin Balcar se přes výzkum hooligans dostal již na studiích k úžasné možnosti – totiž budování Nadace Divoké husy. Z té po sedmi letech přeskočil na Linku bezpečí, kde si vyzkoušel krizové řízení a poté přešel k Diakonii ČCE. Tam se věnoval naplno kampaním a komunikaci s dárci. V současnosti působí jako vedoucí kampaní Amnesty International a cílem jeho práce není jen „zaujmout“ ale „vtáhnout lidi na palubu“.

Martin se řídí heslem, že práce musí člověka bavit. A také nevěří činům, které vycházejí z mindráků. Na jaře 2016 se vsadil, že uběhne 21 097 metrů za maximálně 2 hodiny, 10 minut a 97 vteřin. Za každý metr vybral korunu, a mohl tak nakonec věnovat 23 tisíc na workshopy pořádané Diakonií pro děti i dospělé v uprchlickém táboře Zaatari. Tam by jednou chtěl vzít i svého čtrnáctiletého syna – třeba proto, aby mu ukázal, že fotbal si může člověk svorně zahrát s kýmkoli a kdekoli.

TEDx mám rád proto, že nabízí velká témata bez upovídanosti. Vše je stručné, výstižné a každé slovo má svůj význam. Setkávají se zde lidé odlišných profesí a oborů, které pojí silná vazba - porozumět si, spojovat se, společně přemýšlet. V tom je TEDx jedinečný.”

Zpět na TEDxPrague 2016