30. května 2020

TEDxYouth@Prague 2020

Konec?

Facebook

O akci

Každý z nás za svůj život zažije nejeden konec. TEDxYouth@Prague se tento rok pokusí najít odpověď na otázku, co všechno může takový konec představovat. Prožíváme konce životních etap, zkoumáme, kde končí naše schopnosti. Někteří možná hledají konec vesmíru a snaží se dosáhnout na dno lidského vědění. Některé konce vyhlížíme, z jiných máme strach. Některé znamenají věčnou tmu a prázdno, jiné přináší naději a nový začátek. Potkáme se na konci semestru, abychom tento otazník odstranili skrze myšlenky hodné šíření?

Lokace

Virtuální TEDx


Vstupenky


Virtuální TEDx

❌ Vystoupí 6 řečníků a uvidíte jejich TEDx Talks na téma Konec?
❌ Zapojíte se do online diskuse s řečníky
❌ Ve virtuálních workshopech s neziskovkami, studentskými spolky a dalšími profíky, zažijete program s ostatními účastníky virtuální konference a TEDxovými nadšenci
❌ Potkáte se ve virtuálním prostředí s nový lidmi a ochutnáte atmosféru TEDxové akce
❌ Na afterparty si poslechnete super studentské kapely
[❤] ️ ❌ Podpoříte nás dobrovolníky i inspirativní myšlenky hodné šíření ❌

Stream

Registrujte se zdarma a sledujte v den akce stream s 6 řečníky.
Podpořte nás libovolnou částkou, aby tohle nebyl Konec TEDxYouth@Prague :)


Program

Pro aktuální informace sledujte událost TEDxYouth@Prague 2020: Konec? nebo náš Instagram @tedxyouthprague.

 • Registrace: Virtuální TEDx v Zoomu

  17:30

 • Konec? začíná! (ZOOM)

  18:00

 • Začínáme stream (YouTube)

  18:30

 • Martin Balcar

  detail

  Martin Balcar se přes výzkum hooligans dostal již na studiích k úžasné možnosti – totiž budování Nadace Divoké husy. Z té po sedmi letech přeskočil na Linku bezpečí, kde si vyzkoušel krizové řízení. Působil jako vedoucí kampaní Amnesty International a cílem jeho práce není jen „zaujmout“ ale i „vtáhnout lidi na palubu“.

  zavřít
 • Štěpánka Kadlecová - Krušnoholka

  detail

  Rodilá „Krušnoholka“ Štěpánka Kadlecová. V sedmnácti cestovala 3 měsíce paraglidingem po Evropě. Příležitosti ji dovedly spletitou cestou ke stopování vlků v Krušných horách a provozování hostýlku pro cestovatele. V jejím životě bylo mnoho zásadních konců, které ji však posouvaly k čím dál šťastnějšímu životu.

  zavřít
 • Filip Štoček

  detail

  Filip natáčí dokumenty o věcech, o kterých se ve společnosti méně mluví a které jsou pro mnohé lidi dosud tabu. Témata jako je bezdomovectví, prostituce, pornografie. “Hodně mě baví témata, která hýbou společností.” V roce 2016 také spoluzakládal originální Pidikino v pražských Holešovicích. Teď tvoří jako nezávislý filmař. V budoucnu by rád natočil dokument o Transgenderu.

  zavřít
 • Diakonie ČCE: Z druhého konce světa, aneb práce humanitárního pracovníka

  detail

  Chcete se dozvědět, jak vypadá humanitární pomoc a mezinárodni rozvojová spolupráce v praxi? V rámci dvou workshopů Diakonie ČCE a jejího projektu Tváře migrace můžete nejen otestovat svoje znalosti, ale take nahlédnout do každodenní reality života humanitárního pracovníka v zahraničí.

  1. Co se vám vybaví, když se řekne Blízký východ a jak je to s toaletami v uprchlickém táboře? Hostem workshopu bude Martin Balcar, který opakovaně navštívil uprchlický tábor Zaatari a Erik Siegl, bývalý diplomat a publicista, nyní vedoucí zahraničních humanitárních projektů.

  2. Je pro humanitárního pracovníka v Kambodži důležitější kávovar nebo klimatizace? Co udělá, když začne zemětřesení? A jak se vůbec člověk k takové práci dostane? Na základě vlastních zkušeností s prací v jihovýchodní Asii a na Blízkém východě vás interaktivním workshopem provede Veronika Nožinová a Erik Siegl ze Střediska humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE.

  zavřít
 • X-Challenge: Jak zvládneš konec ty?

  detail

  Zúčastni se workshopu od kluků z X-Challenge, kde na chvíli zapomeneš na svoje každodenní problémy. Jakmile z programu vyjdeš, starosti ti přijdou o něco lehčí a budeš schopný se jim postavit čelem. Platí ale, že čím víc do toho dáš, tím víc si odneseš. Budeš si muset poradit i s projevem před ostatními, tak se na to psychicky připrav a hrdě do toho!

  zavřít
 • Code of Life: Na konci dechu a Chilli meditace

  detail

  Dech je základ života a způsob jakým dýcháme výrazně ovlivňuje kvalitu jeho prožívání. V tomto TEDx doprovodném programu objevíme novou úroveň potenciálu Vašeho dechu.

  Co tě čeká:
  Na Konci Dechu
  Vyzkoušíme si dechovou techniku SOMA Breath, která pozastaví proud Vašich myšlenek a uvede Vaše tělo do stavu hluboké relaxace- budete si tak moct sáhnout na nový Konec své existence. Tuto dechovou techniku za Code of Life povede biohacker a instruktor Jan Šilar

  Chilli meditace
  Dále Vojtěch Hlaváček s Kryštofem Jarmarem (tj. Brain We Are) s vámi zkombinují chilli s meditací ve vedeném prožitku. Chilli papričky obsahují aktivní látku Capsaicin. Ten se váže na receptory bolesti na jazyku a způsobuje intenzivní prožitek. Spolu s tím jsou v těle uvolňovány endorfiny, které pocit bolesti zmírňují a přirozeně navozují dobré pocity prožívání, radost a štěstí. Chilli obsahuje látky Flavanoidy a Antioxidanty, které pomáhají v boji se stresem a zlepšují paměť. Červené papričky jsou také bohaté na B-karoten, vitamin D, vitamin A, pomáhají s pálením žáhy a regulují bolestivé vnímání.

  zavřít
 • Nový Prostor: Boření předsudků skrze příběhy

  detail

  Dalším workshopu potrénujeme naši mysl a skrze příběhy zkusíme bourat předsudky.

  Že konec znamená nový začátek, dobře vědí v Novém prostoru, který bude workshopem provázet. Jeden z prodejců společně s ředitelkou Dagmar Kocmánkovou přiblíží ve společné diskusi problematiku bezdomovectví, ale i jak funguje motivace v komunitě prodejců.

  Věděli jste, že loni proběhl na oslavu 20 let existence Nového prostoru na Žofíně Homeless ples? No a my zkusíme propojování různých konců společnosti v sobotu na TEDxu

  zavřít
 • Fpohybu: Cvičení, když necvičíme

  detail

  To, co děláme během dne nejčastěji nás utváří.

  Firma Fpohybu se věnuje pohybu, který děláme tehdy, když zrovna necvičíme nebo nespíme.

  Zaměřuješ se někdy na to, jak stojíš? Jak u toho vypadáš?

  Vydej se s nimi na cestu zvyšování pohybové gramotnosti - na workshopu napřim se a dýchej si společně s jejich fyzioterapeutem prakticky zkusíš držení těla a brániční dýchání.

  Získané informace využiješ jak při cvičení, tak hlavně v každodenním životě. Tvoje tělo - tvoje investice.

  zavřít
 • Roberta Bimbova

  detail

  Roberta studuje laserové technologie a elektroniku na ČVUT v Praze. Při výběru bakalářské práce se rozhodla pro téma „Úprava řídícího obvodu detektoru“, které pro ni znělo jako výzva a stalo se klíčovým. Z jejího projektu se zrodil detektor kosmického smetí. Od té doby se tomuto počinu věnovala jak na bakalářské práci, tak později na výzkumném úkolu a nyní i v rámci diplomové práce. Dosažené výsledky prezentovala na konferenci SPIE Optics+Optoelectronics v Praze, kde následně získala i ocenění Outstanding Student Presentation Award. Na základě dalších výsledků byla schopna připravit poster k publikaci na workshopu ILRS ve Stuttgartu a má za sebou již první publikovaný článek v odborném časopise Review of Scientific Instruments.

  zavřít
 • Max Kozlov

  detail

  Max se z introvertního středoškoláka dostal mezi nejvýraznější tváře mladých českých podnikatelů během pouhých pár let. Vyhrál několik startupových soutěží, byl zařazen do žebříčku v 20 pod 20 magazínu Euro a získal ocenění Středoškolák Roku 2019, bez toho aby chodil do školy. Nyní je 19letý Max Kozlov jeden ze tří zakladatelů startupu Undout. Jejich cílem byl produkt, který lidem zlepší kvalitu spánku.

  zavřít
 • Robert Netuka - Tukan

  detail

  Robert Netuka, známý pod svým pseudonymem Tukan, je český představitel slam poetry a interkulturní pracovník. Vystudoval obor Filozofie na Masarykově univerzitě v Brně. V této době se mimo jiné věnuje práci v Organizaci pro pomoc uprchlíkům. Zde má na starost edukativní a kulturní programy zaměřené na integraci cizineckých dětí a mládeže a osvětovou činnost. V roce 2017 se stal vicemistrem České republiky ve slam poetry a v letech 2017 a 2018 mistrem v duoslamu. Kromě vtipu jeho texty pojednávají především o socio-politické tématice, tedy například o migraci, předsudcích, ekonomické nespravedlnosti či politické nesvobodě. „Slam je o bolesti a nespravedlnosti – kdyby na světě nebyla žádná nespravedlnost, nebyl by ani můj slam,“ říká Robert.

  zavřít
 • Diskuze s řečníky

  21:00

 • Afterparty: Pohřební kapela, Road Me

  21:30


Co společně zažijeme?

TEDxPrague@Youth 2020: Konec? je v pořadí již 8. setkání s inspirací pro studenty a aktivní mladé lidi. Jsme součástí celosvětového hnutí TEDx - nezávisle organizovaných akcí pod licencí TED. Co vás čeká?

 • Inspirativní řečníci
 • Umělecké vystoupení
 • Doprovodný program pro tělo i mysl
 • Networking s podobně naladěnými lidmi
 • Jedinečný prostor pro sdílení myšlenek
 • Afterparty - prostor pro chill a třeba pro setkání s řečníky

Partneři

Hlavní partneři

Diakonie
Tváře migrace
Evropská Unie

Partneři

Code of Life
Nový prostor
Fpohybu
X-Challenge
AVC SiliconHill
GoOut
The Miners Coffee

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku