12. října 2019

TEDxYouth@Prague 2019

Pro sebe|Pro nás

Facebook

O akci

To, co děláme pro sebe, děláme také pro druhé. A to, o čem si myslíme, že děláme pro druhé, děláme daleko častěji pro sebe. V letošním ročníku se dotkneme dobrovolnictví, opakovaného využívání zdrojů v rámci cirkulární ekonomiky, budování komunit nebo třeba odpovědného užívání informačních technologií. Přijďte si TEDxYouth@Prague 2019 pro inspiraci #prosebe #pronas.

 

Lokace

Kino Dlabačov
Bělohorská 24
Praha 6,169 00

Vstupenky

 • Předprodej poběží od neděle 8.9. 14:00: zde

Program

 • Johanna Nejedlová

  detail

  Johanna se již jako malá setkala s nevhodným chováním a postupně si začala všímat, že sexuální obtěžování se týká velkého množství žen, a také mužů. Proto se rozhodla s kamarádkami založit organizaci Konsent a s kampaní Respekt je sexy vzdělávají personál klubů a barů. Zaměřují se na to, jak poznat sexuální obtěžování a obětem pomoci. Společnost Konsent má za cíl změnit pohled české společnosti na znásilnění, sexuální násilí a obtěžování a chtějí, aby se všichni mohli cítit bezpečně. V online prostoru, na party i v posteli.

  Johanna promluví o tom, proč je respekt sexy, kde je hranice mezi flirtováním a obtěžováním, jak se ji držet a nepřekročit ji.

  zavřít
 • Dušan Matuška

  detail

  Dušan má vášeň pro vzdělávání, podnikání, technologie a baví jej propojování lidí. V roce 2012 začal společně s kamarády cvičit na zrezivělých hrazdách na dětském hřišti. Postupně se k nim začali přidávat další nadšenci a vznikla komunita cvičenců. Město jim na jejich aktivity postavilo největší work out hřiště na Slovensku a na základě úspěchu založili Octago a začali pro další komunity stavět hřiště. Do současné doby postavili více než 130 hřišť ve 3 zemích Evropy.

  Dušan chtěl pro sebe a své kamarády hřiště a nakonec jim z toho vzešel business. Jeho talk bude o tom, jak začít podnikat pro sebe a pro komunitu.

  zavřít
 • Andrea Jakešová a Veronika Pourová

  detail

  Andrea a Veronika jsou nutriční terapeutky a zakladatelky blogu o výživě Ne hladu. Ve své praxi se kromě poradenství věnují přednášení, vyvracení mýtů o zdravé výživě. V rámci své práce lidem ukazují, jak udělat něco pro své zdraví, ale současně se z té „zdravé stravy“ úplně nezbláznit. Koneckonců, je to jenom jídlo.

  Andrea a Veronika budou mluvit o tom, jak mít radost z jídla, tělu dát potřebné živiny a zároveň se nestresovat tím, když se občas nestravujeme tak zdravě, jak bychom chtěli.

  zavřít
 • Vit Šimral

  detail

  Vít je politik, politolog, sociolog a ekonom a v současné době radní v hl. m. Prahy. Jeho cesta k politice byla spletitá, avšak plodná. Vít má na starosti školství, sport a podporu podnikání. Sám říká, že každý se může do politiky zapojit, stačí jen sledovat co se děje na nejnižších patrech, na obecní a krajské úrovni. Čím více budete každý jednotlivec participovat na veřejné sféře, tím více bude svět vypadat tak, jak jej lidé chtějí.

  Vít bude mluvit o potřebě demokracie a o tom, jak by svět mohl vypadat, když se do politiky zapojí více lidí.

  zavřít
 • Jiří Kryštof Jarmar

  detail

  Kryštof je věčný student. Rád se zapojuje do všeho, co jej někam posune. Proto studuje biologii. Speciálně pak mozek a nejrůznější zákoutí lidské mysli. Baví jej s tím experimentovat, zkoušet nové poznatky z vědy sám na sobě a sledovat, jak to zlepšuje zkušenost s každodenní realitou. Díky vědě zjišťuje, jaký potenciál v člověku je a kam až je schopen posunout své hranice. To vše je zdrojem místy až šílené fascinace, kterou sdílí se světem ve formě podcastu BrainWeAre.

  Kryštof bude mluvit o tom, že správné otázky ve správný čas probouzí fascinaci, která může být řešením více problémů, než byste čekali.

  zavřít
 • Tereza Bartoníčková

  detail

  Tereza je zakladatelka a prezidentka Internetového Institutu. Tento neziskový think-tank založila při svých studiích sociálních věd internetu na Oxfordské Univerzitě. Momentálně tuto instituci vede a propojuje tak nejen technický a humanitní svět, vládní, akademickou a privátní sféru, ale i Česko a zahraničí a iniciuje v této oblasti komplexních fenoménů vznikajících propletením internetu do našich životů osvětu veřejnosti. Tereza prošla malými podniky i agenturami až do Google, kde se zaměřovala na komunikaci, digitální marketing a analýzu big dat. Její osobní expertýza je pak v oblasti eticko-právních dopadů umělé inteligence, jednoduše tím jak pořád myslet jako sebeurčující člověkv době prediktivních algoritmů.

  Tereza bude mluvit o tom, jak neztratit cílevědomost, když neznáte cíl.

  zavřít
 • Jindřich Buk

  detail

  Jindřich je cestovatel, programátor, občasný digitální nomád a bloger. Při cestování vyhledává autentické zážitky s místními, díky čemuž si zpět do ČR přiváží realistickou představu o navštívené zemi a bourá představy, které Češi o dalekých zemích mají. Letos v létě se mu poštěstilo získat k dispozici elektroauto, se kterým se vydal na 8 000 km dlouhou cestu, aby ukázal, jak jsou elektroauta cestovatelsky zajímavý dopravní prostředek.

  Jindřich bude mluvit o tom, že lze cestovat autenticky, ekologicky a především navštěvovat zajímavá místa z pohledu ekologie.

  zavřít

Co společně zažijeme?

TEDxPrague@Youth 2019: Pro sebe|Pro nás je v pořadí již 7. setkání s inspirací pro mladé. Jsme součástí celosvětového hnutí TEDx - nezávisle organizovaných akcí pod licencí TED. Co vás čeká?

 • Inspirativní řečníci
 • Umělecké vystoupení
 • Doprovodný program pro tělo i mysl
 • Networking s podobně naladěnými lidmi
 • Jedinečný prostor pro sdílení myšlenek
 • Afterparty - prostor pro chill a třeba pro setkání s řečníky

Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Hlavní partneři

ABB

Mediální partneři

Studenta.cz
The Student Times

Produktoví partneři

Jan Melvil Publishing
GoOut
AVC SiliconHill

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku