Johanna Nejedlová

Řečník TEDxPragueWomen 2023, TEDxYouth@Prague 2019

V roce 2016 spoluzaložila neziskovou organizaci Konsent, která se zabývá problematikou sexuálního obtěžování a obecně sexuálním vzděláváním, zasazuje se i o úpravu definice znásilnění. V roce 2019 získala ocenění Women of Europe v kategorii Woman in Youth Activism. V roce 2020 ji časopis Forbes zařadil do výběru 30 pod 30 a americký feministický server Bitch Media do svého výběru Bitch 50. Pravidelně přispívá svými komentáři a fejetony do různých médií.

Zpět na TEDxPragueWomen 2023

 

Johanna se již jako malá setkala s nevhodným chováním a postupně si začala všímat, že sexuální obtěžování se týká velkého množství žen, a také mužů. Proto se rozhodla s kamarádkami založit organizaci Konsent a s kampaní Respekt je sexy vzdělávají personál klubů a barů. Zaměřují se na to, jak poznat sexuální obtěžování a obětem pomoci. Společnost Konsent má za cíl změnit pohled české společnosti na znásilnění, sexuální násilí a obtěžování a chtějí, aby se všichni mohli cítit bezpečně. V online prostoru, na party i v posteli. 

Johanna mluvila o tom, proč je respekt sexy, kde je hranice mezi flirtováním a obtěžováním, jak se ji držet a nepřekročit ji. 

Zpět na TEDxYouth@Prague 2019

 

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku