12. září 2019

TEDxPragueED 2019

Na celý život

O akci

Během naší cesty za vzděláním, často slýcháme, že je to na celý život. Co vše s námi ale opravdu vydrží ? Jak je možné propojit formální a neformální vzdělávání ? Proč nefunguje digitalizace tak jak si ji někteří politici vysnili ? Letošní téma zahrnuje širokou škálu okruhů a tak nebude nouze o myšlenky, které Vás zaujmou. Přijďte se spolu s námi zamyslet, inspirovat a popovídat si o tom, jak by mohlo vypadat školství.

Nezapomínejme, že vzdělávání nás provází celým životem a umožnuje nám dozvídat se něco o nás a také o světě, ve kterém žijeme. Každý z nás jde svojí vlastní cestou, zajímavé myšlenky jsou vlastně jakési křižovatky na těchto cestách. Každá nová křižovatka nás ovlivňuje a může nám přinést o trochu větší nadhled nad tím kam vlastně míříme. Přidejte si proto na vaši cestu pár dalších křižovat tím, že dorazíte na TEDxPragueED.

Konference bude simultánně tlumočena do anglického jazyka. Těšíme se na Vás 12. září 2019 v 17:00.

Lokace

Divadlo ABC
Vodičkova 699/28
110 00, Praha 1

Vstupenky


Řečníci

Řečníci

 • Jakub Stránský

  Zakladatel Techambition

  detail

  Když bylo Jakubovi dvacet, vytkl si za cíl naplnit potenciál počítače ve školní výuce. V roce 2012 založil společnost Techambition, která vyvíjela digitální výukové pomůcky pro základní školy i doktorandské studium na slavné Stanford University. Kdybyste se ho zeptali, zda dokáže počítač, proměnit motivaci, zaujetí a výsledky studentů, pravděpodobně by Vám řekl: “Kdepak, to musí udělat učitel”. Výsledkem sedmi let práce jeho a jeho kolegů je umělá inteligence, která pomáhá učitelům připravovat aktivizační výukové postupy.

  “Mám rád osobní, nesestříhaná a nepřepsaná sdělení. Jsem rád, že díky TEDx můžu myšlenky, které jsou pro mě důležité, sdílet právě takové.” - Jakub Stránský

  Jakub skrz digitální produkty společnosti Techambition dokazuje, že dění ve třídě a zpětná vazba učitele zůstávají nejdůležitějším pilířem školního vzdělávání i v technologické době. Data získaná při práci studentů s digitálním obsahem využívají k vytváření detailních podkladů sloužících učiteli při zavádění výukových postupů zaměřených na spolupráci studentů a diskuzi s učitelem. Díky těmto postupům studenti sami od sebe vypracovali uplynulý školní rok 2 x více úkolů.

  zavřít
 • Irena Kašparová

  Sociální antropoložka

  detail

  Irena Kašparová si nikdy se nikdy nepovažovala za alternativce. Za socialismu vystudovala základní a střední školu, po sametové revoluci vysokou a snila o tom, že jednou bude zkoumat nepoznané domorodé kmeny v Amazonii. Rok žila v romské osadě na Slovensku, tři roky ve Skotsku a poté využila skvělou šanci založit obor sociální antropologie v Brně na Masarykově univerzitě, který dodnes vede. S příchodem dětí však nastalo dilema, jak skloubit pracovní sny s rodinným životem? Kompromisem byla domácí škola. Její zkušenosti s domácí výukou čtyř dětí si můžete přečíst v knize “SPOLU Průvodce domácím vzdělávání v ČR”, kterou letos vydala.

  Velmi si v životě váží možnosti volby a svobody, která je s ní spojená. Věří, že si s námi život nepohrává, naopak nám dává možnost volit cesty, kterými se vydáme. Jak bude toto putování vypadat záleží na nás. Díky všem cestám se naučíme nést zodpovědnost za vlastní volbu a její následky, které přivodíme sobě, i jiným. Domácí škola nabízí jiný rodinný vzorec, než ve kterém byla většina z nás vychovávaná. Ne lepší, ne horší, prostě jiný. Ukazuje jiné cesty, nové možnosti, proměňuje očekávání i životní hodnoty. Učí toleranci i spolupráci mezi generacemi a vrstevníky. Právě tím staví společnost na vzájemnosti. Člověk nemůže existovat sám o sobě, pouze se svými úspěchy či neúspěchy. Věří, že člověk existuje svými pouty.

  "Ráda poslouchám TEDex promluvy. Jsou pro mě inspirací především v tom, že přináší lidské příběhy, ve kterých hraje důležitou roli náhoda, píle, víra, vzájemnost – zkrátka rozmanitost života. Jsou důkazem toho, že okolo nás existuje spousta lidí, kterým záleží na životě vlastním i na životě lidí, kteří je obklopují a jsou odhodláni ukrojit ze svého pohodlí a času, aby svět i sebe změnili k lepšímu." - Irena Kašparová

  zavřít

Co společně zažijeme?

TEDxPragueED 2019 je v pořadí 3. ročníkem konference zaměřené na vzdělávání. Na co se letos můžete těšit ?

 • Řečníci, kteří mají k tématu vzdělávání co říct
 • Tématické doprovodné aktivity
 • Skvělý catering
 • After party na které bude možné probrat dojmy z konference přímo s řečníky

Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Produktoví partneři

GoOut
NIELSEN MEINL
Impact HUB
EDUkační LABoratoř