Jindřich Hojer

Český pedagog, chemik a skaut

Řečník

Jindra Hojer, ano není to náhoda, že vám to jméno něco řiká. Dnes pětadevadesátiletý muž se stal předlohou pro postavu Jindry Hojery z Rychlých šípů. Jako kluk chodil do skautského oddílu vedeného Jaroslavem Foglarem a jak sám říká, pět let, které v oddílu mohl strávit, patřilo k jeho nejoblíbenějším. Do oddílu chodil dokud nebyl skauting zakázán Němci. Po Foglarově smrti se podílel na knize "Jestřábe, díky”.

Svůj život naplnil láskou k chemii, hlavolamům a cestování. Většinu života pracoval ve Výzkumném ústavu organických syntéz v Rybitví u Pardubic. Po získání kandidatury přednášel na pardubické univerzitě. V současné době žije v domově důchodců v Pardubicích, kde rozhodně nezahálí. Kromě čtení pohádek pro děti v mateřské školce, přednášek pro důchodce o svých cestách po Evropě také nyní vydává svou druhou knihu. 

“Já už jsem teď ve stavu, kdy jsem pro každou lumpárnu. Když z toho může být nějaká legrace, tak to je ono. Vždyť já tu nemám co dělat.” - Jindřich Hojer. Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky: řešení hlavolamů jako cesta k logickému myšlení pro všechny generace

Zpět na TEDxPragueED 2019