29. března 2023

TEDxYouth@Prague 2023

Regenerace

O akci

TEDxYouth@Prague 2023: Regenerace je v pořadí již 10. setkání s inspirací pro studenty a aktivní mladé lidi.

Téma Regenerace představí řečníci i hosté v doprovodném programu z rozmanitých úhlů pohledu. Doslova rozeberou slovo regenerace na re - generace - race a další podtémata, která budeme postupně odhalovat stejně jako řečníky. Přijdeš s námi zregenerovat?

Lokace

Vzlet
Holandská 669
Praha 10

Program

 • Adam Kulhánek

  Adiktolog

  detail

  Adam vystudoval 1. lékařskou fakultu UK v Praze a odnesl si odtud doktorát v oboru léčby závislostí. Navíc k tomu absolvoval i mezinárodní studium MBA v oblasti leadershipu. Dnes se profesionálně věnuje oběma směrům. Jako adiktolog přednáší na své alma mater a v roli školitele pomáhá prezentujícím vytříbit své soft skills. Ptáte se, jak dokáže tato dvě témata spojit v jeden talk? A je možné si vytvořit závislost na regeneraci?

  zavřít
 • Pavel Mach

  Včelař, zakladatel firmy Softech a vývojář softwaru

  detail

  Co má umělá inteligence společného se včelařstvím? Na otázku, která zní jako začátek nějakého vtipu, má odpověď další z našich řečníků Pavel Mach. Pavel pochází z Plzeňska a ke včelařství se dostal ten samý rok, kdy vystudoval Matematickou-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Studium ho navedlo k vývoji softwaru a k IT službám, a tak před více než třiceti lety v Plzni úspěšně založil firmu Softech. Jelikož se mu ale zároveň rozrůstala včelí populace, přišel s myšlenkou modernizace svých úlů díky umělé inteligenci. V roce 2019 zkusil nabídnout včelí úly osazené senzory a kamerami veřejnosti a dneska pečuje o více než 100 včelstev po celé České republice.

  zavřít
 • Martin Pyšný

  Designér písma pro dyslektiky

  detail

  Více než miliarda lidí na celém světě trpí dyslexií. Jedním z nich je také náš další řečník Martin. Už jako malý se velmi těšil do školy, ale toto nadšení bohužel rychle vystřídala frustrace. Martin se ale rozhodl se svým handicapem bojovat a i přes všechny překážky se dostal na prestižní vysokou školu v Haagu, kde získal magisterský titul.

  Jeho vášní je grafický a písmový design a v rámci své bakalářské práce na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě položil základy písma pro dysgrafiky, “Dysfontu”. Tento druh písma má za úkol usnadnit čtení a celkovou práci s textem. No a kdo jiný by měl podobnou pomůcku tvořit než ten, kdo s dyslexií žije od narození?

  zavřít
 • Rosina Kašičková

  Pilotka, parašutistka a instruktorka freestyle skydivingu

  detail

  "Too much flying is not enough...!” Už z motta naší další řečnice je patrné, že létání je její celoživotní vášeň. Rosina vystudovala na ČVUT obory Profesionální Pilot a Provoz a řízení letecké dopravy. Již 18 let se věnuje létání po celém světě ať už v podobě parašutismu, speedflyingu, létání ve větrném tunelu, nebo na letadlech a vrtulnících. Pilotuje rozsáhlou škálu od dvoumístných sportovních i akrobatických letadel až po 66-ti tunový Boeing 737. Aby zpřístupnila radost z létání veřejnosti, založila paraškolu Extreme 66, díky které můžete zažít let dle vlastního výběru na vlastní kůži.

  zavřít
 • Vasil Kostin

  Student medicíny, spoluzakladatel Wrest

  detail

  Inovace v oboru medicíny, startupy a hackathony, ale také grafika a fotografie. Cesta řečníka Vasila Kostina zajisté nepatří mezi ty nudné a běžné. Právě naopak, aktuálně studuje v 6. ročníku na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, své zkušenosti rozvíjí během zahraničních stáží, věnuje se vědecké činnosti, programuje a nadále aktivně rozšiřuje i své fotografické portfolio.

  Jeho projekty posledních let sklízí úspěchy nejen v prostředí hackathonů, od aplikace Chytrá triáž, přes NephroSense až k jednomu z největších dosavadních úspěchů a přínosů - chytré podložce Wrest, která řeší stále častější onemocnění karpálních tunelů. Příběh jako takový zajisté nechcete zmeškat.

  zavřít
 • Pauza na občerstvení

 • František Mach

  Vědec, stavitel miniaturních magnetických robotů, popularizátor vědy a triatlonista

  detail

  I když měl František jako malý problémy s matematikou, dnes je to jeho vášeň a navíc ho i živí. Věnuje se zejména matematickému modelování, vede vědeckou skupinu CIMRA, přednáší na Západočeské univerzitě v Plzni a navíc je i vrcholovým triatlonistou. Jeho nadšení pro vědu se projevilo i na soutěži pro české vědce VŠEVĚD, kde získal 2. místo!

  Před třemi lety založil startup Nextdrop, který nabízí udržitelný způsob využití vody a v budoucnu má být zodpovědný i za zavlažování Zoo Plzeň. Mimo jiné vyvíjí ve svém výzkumu i miniaturní roboty, kteří, jak sám uvádí, mohou být velkou součástí naší budoucnosti. František patří zajisté mezi velmi nápadité řečníky, a tak věříme, že bude inspirací i pro vás!

  zavřít
 • Karolína Krejčová

  Spoluzakladatelka projektu Indiánky

  detail

  Příběh Karolíny začal v jejích 20 letech, kdy se jí poprvé projevily fyzické problémy spojené s poruchou plodnosti. Tenkrát tomu nevěnovala příliš pozornost a pokračovala ve studiu mezinárodních vztahů a marketingu. Ovšem syndrom PCOS na sebe nenechal dlouho čekat. Karolínu tak potkalo opravdu temné období, které jí ale zároveň dalo sílu a odvahu s podobnými nemocemi bojovat a pomáhat i ostatním ženám.

  V roce 2019 založila s Annou Sedlákovou projekt Indiánky. Proč? Protože nic podobného do té doby neexistovalo! Začaly společně bořit tabu neplodnosti a mluvit o ní ve veřejném prostoru. Dnes jejich projekt stále roste, vzdělávají, propojují a pořádají podpůrná setkání. Mezi jejich největší úspěchy patří ocenění Social Impact Award 2020 a nově zastupují i holandskou značku FERTILILY.

  zavřít
 • Vojtěch Hlaváček

  Autor podcastu Brain we are o mysli, mozku a biohackingu

  detail

  „Obětujeme naše štěstí pro dosažení nějakého "úspěchu", který si myslíme, že nám pak přinese ono štěstí, které jsme obětovali.“ Toto je jedna ze zásadních životních myšlenek našeho dalšího řečníka Vojtěcha a s podobnými nápady se můžete setkat v jeho podcastu Brain We Are. Spolu s Jiřím Kryštofem Jarmarem ho založili v roce 2018 a od té doby získali přes 3,5 milionů poslechů! Vojtěch vystudoval neurovědu na Univerzitě Karlově a navíc se zajímá o psychologii, sociologii, východní filozofii a mnohem více… Budete mezi těmi, kdo si ho poslechnou naživo?

  zavřít
 • Daniel Stach

  Moderátor Hyde Park Civilizace, vodní slalomář, popularizátor vědy

  detail

  Chtěli byste, aby po vás pojmenovali planetku ve vesmíru? Daniel Stach ví, jak na to! Po dokončení studia mezinárodního obchodu na Vysoké škole ekonomické se vydal ještě na Karlovu univerzitu, kde získal bakalářský titul v oboru Mediální komunikace. Dnes moderuje televizní pořady jako např. Hyde Park Civilizace a Věda 24.

  Má za sebou rozhovory s 33 držiteli Nobelovy ceny, a dokonce i on sám získal za svůj život nespočet hodnotných ocenění, např. Cenu Ferdinanda Peroutky nebo medaili za zásluhy o rozvoj vědy. Daniel se ve svém životě ptá, ptá a ptá a díky tomu poznává svět, tak věříme, že vám ve svém talku pomůže s tím samým!

  zavřít


Co společně zažijeme?

Pro aktuální informace o programu sledujte událost TEDxYouth@Prague 2023​: Regenerace nebo náš Instagram @tedxyouthprague.

 • Inspirativní řečníci
 • Umělecké vystoupení
 • Doprovodný program pro tělo i mysl
 • Networking s podobně naladěnými lidmi
 • Jedinečný prostor pro sdílení myšlenek
 • Afterparty - prostor pro chill a třeba pro setkání s řečníky

Vstupenky

Prvních 100 zvýhodněných vstupenek Early birds je již v prodeji do 14. ledna 2023.

Standardní vstupné

Studenti středních škol 250,- Kč
Studenti vysokých škol 350,- Kč
Základní 690,- Kč


Partneři

Hlavní partneři

Microsoft

Partneři

42 Prague
Digiteq Automotive

Hlavní mediální partner

Refresher

Mediální partneři

Kudykampus
Prezentiáda
Czech Startups
Studentské listy
Education.cz
iZUN
Prostředoškoláky
Forum UK

Produktoví partneři

Vertical Production
EFORCE
Replug me
Ecomail
GoOut
Vzlet
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze
Samurai shot

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku