06. dubna 2024

TEDxPragueYouth 2024

Na půl cesty

O akci

Lokace

Letiště Václava Havla Praha, Terminál 2, odbavovací pulty 200 & 201

TEDxPragueYouth 2024: Na půl cesty bude v pořadí již 11. setkání s inspirací pro studentstvo a aktivní mladé lidi.

Každý z nás je v každou danou minutu své existence na půli cesty odněkud někam. Je to téma, které je nám všem blízké a v určitých ohledem i velice vzdálené. Letošní konference TEDxPragueYouth se pokusí různé cesty a její cíle přiblížit a poukázat na to, že samotná cesta je často důležitější než její cíl. Společně si připomeneme, že sami si volíme jakou cestou jdeme ať už jako jedinci, tak i jako společenství. Málo která cesta je však přímočará a mnohé z nich vedou skrze trnité keře a přes mnohá rozcestí. Cesta je proces a změna, často doprovázena strachem, nejistotou a kompromisem. Je ale důležité se nevzdávat a věřit, že každá cesta vede do zdárného konce. Pojďme se tedy v dubnu na půli cesty potkat a společně si na ty cesty trochu posvítit. 

Téma Na půl cesty představí řečnictvo i hosté a hostky v doprovodném programu z rozmanitých úhlů pohledu. Podtémata budeme postupně odhalovat stejně jako řečnictvo. 

Registrace bude probíhat na Terminálu 2, odbavovací pulty 200 & 201.


Program a řecnictvo

 • Exkurze na letišti

  12:00

  pouze pro registrované

 • Registrace

  13:30

  Terminál 2, odbavovací pulty 200 & 201

 • Začínáme!

  14:30

 • Dominika Burešová

  studentka kvantových logik

  detail

  Dominika Burešová je česká začínající matematička s úspěchy mezinárodního významu. Již během bakalářského studia samostatně přednášela u nás i ve světě a spoluautorovala odborné publikace, na kontě má i jednu jako samostatný autor. Všechny jsou publikovány v prestižních mezinárodních žurnálech. Za svůj přínos ve výzkumu algebraických a stavových vlastností kvantových logik získala několik ocenění, nejvýznamnější z nich je úspěch v soutěži The Global Undergraduate Awards, které se rovněž přezdívá “Juniorská Nobelovka”.

  Jak sama říká, za své úspěchy vděčí nejen schopnostem a píli, ale i své Alma mater (ČVUT FEL), svému školiteli, prof. Pavlu Ptákovi z katedry matematiky a svým kolegům a přátelům z výzkumné skupiny prof. Mirka Navary na katedře kybernetiky, ve které působí.

  zavřít
 • Renne Dang

  hudebník, rapper

  detail

  Renne Dang se prosadil na české hudební scéně, zejména v oblasti hip hopu a rapu. Jeho styl se vyznačuje energickými vystoupeními a texty, které se zabývají jak jeho osobními zkušenostmi, tak širšími společenskými tématy. Dangova hudba je rozpoznatelná díky jejím silným beatům a zapamatovatelným melodiím, přičemž umělec často experimentuje s rozličnými hudebními styly a hledá nové způsoby, jak rozšířit svůj umělecký výraz.

  Renne Dang je také známý svou schopností psát texty, které jsou nejen technicky dovedné, ale i obsahově bohaté, poskytující posluchačům hluboký vhled do jeho názorů a životní filozofie. Jeho práce má významný dopad na českou hudební scénu, posunuje hranice tradičního rapu a hip hopu a inspiruje novou generaci umělců a fanoušků. S otevřeností k novým trendům a důrazem na autenticitu si Renne Dang udržuje svou relevanci a popularitu v rychle se měnícím hudebním průmyslu.

  zavřít
 • Lucie Martincová

  specialistka na udržitelnost

  detail

  Lucie Martincová je uznávaná odbornice v oblasti udržitelnosti, ve které působí již přes osm let. V současné době Lucie zastává pozici management konzultantky ve společnosti PwC Česká republika, kde se specializuje na dekarbonizační strategie, podporu spravedlivé transformace k nízkouhlíkové ekonomice a financování udržitelných projektů. Mezi její klienty patří instituce jako Ministerstvo financí České republiky, Evropská komise, Evropská investiční banka, a také široké spektrum soukromých společností, především z energetického sektoru a investičních fondů.

  Lucie měla jedinečnou příležitost studovat na čtyřech prestižních univerzitách na třech různých kontinentech. Její akademická cesta zahrnuje specializaci na ekonomiku udržitelnosti firem, díky čemuž se stala jednou z prvních Čechů s takovýmto zaměřením. Navíc Lucie patří mezi první držitelky mezinárodně uznávané certifikace v oblasti udržitelného investování od CFA Institute. V roce 2023 byla Lucie zařazena mezi inspirativní ženy ve financích v žebříčku #FinŽENY magazínu e15.

  zavřít
 • Přestávka, networking, coffee break a doprovodný program

  1:30 h

 • Ferdinand Leffler

  zahradní a krajinný designér

  detail

  Ferdinand Leffler, zakladatel ateliéru Flera, se specializuje na zahradní a krajinářskou architekturu. Jeho projekty, které získaly mnoho ocenění, lze najít po celém světě. Kromě návrhu zahrad se věnuje i propagaci oboru zahradní architektury. Vystudoval obor Krajinné plánování v kombinaci se zahradním inženýrstvím na České zemědělské univerzitě.

  Jeho práce jsou známé díky schopnosti vytvářet příběhy a funkční, esteticky přitažlivé venkovní prostory, které respektují přání klientů a zároveň jsou v souladu s přírodním prostředím.

  zavřít
 • Filip Titlbach

  novinář, publicista

  detail

  Filip Titlbach, renomovaný český novinář, publicista a dříve také rozhlasový moderátor, od roku 2019 působí jako editor u Deníku N. Jeho práce se soustředí na vedení zpravodajského podcastu Studio N, kde se specializuje na politické, sociální a menšinové otázky.

  Jeho publikace "Byli jsme tu vždycky", která se věnuje queer realitě v Česku, si vysloužila pozornost a uznání nejen mezi odborníky, ale i v širší veřejnosti. Díky této knize získal Titlbach několik rozhlasových ocenění a byl nominován na významné ceny, včetně Novinářské ceny a Křišťálové lupu, a jeho dílo bylo také oceněno v kategorii Publicistika na cenách Magnesie Litery. Za knihu "Byli jsme tu vždycky" obdržel mediální cenu beProud za rok 2022, což je uznání za pozitivní přispění k viditelnosti LGBTQ+ komunity.Titlbachův vklad do veřejné debaty o sociálních a menšinových tematech je široce respektovaný a ceněný.

  zavřít
 • Eva Spekhorstová

  polygotka

  detail

  Eva Maria Spekhorstová se narodila nizozemskému otci a české matce. Žila od dětství ve Starči u Třebíče, kde se začala věnovat studiu jazyků. V 15 letech plynně mluvila 17 cizími jazyky. Studovala na Pražském Humanitním Gymnázium, kde přeskočila ročník a následně odešla studovat obory informatiku a staroorientální studia (Vorderasiatische Altertumskunde) na univerzitu ve Freiburgu (Albert-Ludwigs-Universität Freiburg). Při maturitě ovládala již 50 jazyků, jak moderních, tak i starých.

  Je stipendistkou Bakala Foundation od roku 2022 a autorkou monografie Jak mluvili Etruskové, která vznikla v rámci Středoškolské odborné činnosti. Má za sebou první rok studia a praxi při vykopávkách v Iráku, týkající se starého osídlení Muqable.

  zavřít

Co společně zažijeme?

Pro aktuální informace o programu sledujte událost náš Instagram @tedxprague.

 • Inspirativní řečnictvo
 • Umělecké vystoupení
 • Doprovodný program pro tělo i mysl
 • Networking s podobně naladěnými lidmi
 • Jedinečný prostor pro sdílení myšlenek

Galerie


Tým

 

Vedení týmu a produkce

Lenka Hronová
+420 737 336 346
lenka.hronova@tedxprague.cz

Partneři

Anna Martínková
+420 776 313 177
anna.martinkova@tedxprague.cz

Partneři

Klára Václavíková
+420 731 223 899
klara.vaclavikova@tedxprague.cz

Marketing

Gabriela Martinčeková
gabriela.martincekova@tedxprague.cz

Média a program

Vít Špaňhel
vit.spanhel@tedxprague.cz


Partneři

Hlavní partneři

Letiště Praha

Partneři

42 Prague

Mediální partneři

Zones.sk
Deník N
WIRED
Radio Wave

Pod záštitou

Praha


Víte, co žije navěky a nikdy neumře? Myšlenky!

A my, TEDxPragueYouth ty nejvíce inspirativní sdílíme na skutečně nezapomenutelných konferencích pro mladé, na kterých si opravdu každý přijde na to své! Další bude v dubnu 2024. A vy jste právě na půli cesty, abyste mohli být součástí.
 

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku