28. října 2016

TEDxPragueWomen 2016

Nejvyšší čas

O akci

TEDxPragueWomen 2016 bylo půldenní setkání věnované ženám, jejich úspěchům, pádům a postavení ve společnosti, které se paralelně konalo s globální konferencí TEDWomen 2016.

Povídali jsme si na téma „Nejvyšší čas“ - „It’s about time“.

TEDxPragueWomen 2016 byl již třetí TEDxWomen akcí uspořádanou v Praze. Na našich setkáních jste se mohli potkat například s českou architektkou navrhující mrakodrapy Evou Le Peutrec, medičkou bojující proti rakovině a zakladatelkou neziskové organizace Loono Kateřinou Vackovou, anebo třeba s renomovanou patoložkou a badatelkou Jaroslavou Duškovou.

Na videa našich předešlých řečnic a jejich inspirativní povídání se můžete podívat na našem YouTube kanále.

 

Lokace

Slévárna /Studio 2/
Přístavní 22
170 00 Praha 7 - Holešovice

Řečníci

 • Barbora Chuecos

  detail

  Babora je špičková manažerka a více než 15 let vede české zastoupení americké kosmetické firmy Mary Kay. Vždy se považovala za životní optimistku. Prověřit ji ovšem přišel její syn Ángel. Má autismus a každodenně ji připomíná, že nejdůležitější v životě je náš způsob myšlení. Synův autismus vnímá jako obohacení života. Barbora se také věnuje canisterapii, tedy metodě vycházející z léčebného kontaktu člověka a psa.

  Barbora věří, že vše je o úhlu pohledu a že vždy máme na výběr, jak budeme na danou situaci reagovat. Její osobní motto zní: "Vše se děje pro moje dobro".

  Profil řečníka

  zavřít
 • Lina Khalifeh

  detail

  Lina pochází jordánského Ammánu a ve svém studiu SheFighter učí ženy sebeobraně. Vytvořila kombinaci taekwondo, juda a kung-fu a vycvičila již 12 tisíc žen. Lina je nesmírně skromná, nicméně za svým cílem jde zaťatě. Věří, že si ženy na Středním Východě zaslouží stejný respekt jako kdekoli jinde.

  V roce 2014 zvítězila v soutěži „Woman in Business Global Award“, pořádané OSN v Ženevě a jako vzor ji ve svém projevu v rámci akce „Emerging Global Entrepreneurship“ vyzdvihl také americký prezident Barack Obama.

  Na otázku, proč se do své práce pustila, odpovídá jednoduše: „Because I´m a Fighter".

  Profil řečníka

  zavřít
 • Markéta „Peggy“ Marvanová

  detail

  Jednadvacetiletá Markéta Marvanová, přezdívaná Peggy, je jedinou pražskou messengerkou. Před pěti lety se rozhodla, že bude jezdit extrémní závody na kole. Nikdo jí nevěřil. Díky této skutečnosti si uvědomila, že pro ni neexistují slova „TO NEJDE“.

  V loňském roce jako nejmladší účastnice a žena vůbec se zúčastnila a úspěšně dojela severoamerický nejdelší nezabezpečený závod pro horská hora Great Devide Tour táhnoucí se z Kanady přes USA až do Mexika. V něm projela poušť, zasněžené hory, poradila si s nedostatkem jídla i se setkáním s medvědem. Teď jí čeká ještě bláznivější výzva. Na kole se vydá až za polární kruh.

  Podle Peggy máme být pozitivně naladěni a mít energii na to začít konat - hned teď - a neodkládat věci na zítra. Prostě začít žít svůj sen.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Edita Berková

  detail

  Edita je máma dvou dětí, trenérka motivace a změny a především autorka projektu Strollering - Mateřská v pohybu. V čele se stovkami akčních maminek inspiruje k prožití mateřské dovolené aktivně a s úsměvem. V rámci tohoto projektu pravidelně pořádá motivační výzvy a je autorkou e-booku (nejen) o hubnutí, který se jmenuje „Vykašlete se na pondělí a začněte ve středu (ve středu vašeho těla)”.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Dorota "Noon" Nováková

  detail

  Youtuberka, bookyoutuberka, online knihomolka, propagátorka literatury, milovnice umění, hipsterka a kavárenská povalečka.

  Sama o sobě říká, že: „Nezaložila žádnou nadaci, nemá žádnou značku a ani nepřišla s ničím novým. Prostě jen ráda čte a chodí do kaváren.“ Dorota ukazuje, že i knihomolové můžou být trendy a literatura, a to zejména poezie, není mrtvá. Bojuje proti mizení kultury v českém prostředí. A právě díky sdílení svým zájmů a koníčků žije svůj sen – motivuje ke čtení tisíce lidí.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Anna Olšanská

  detail

  Anna se času nebojí. Po bohaté kariéře imunoložky na Lékařské fakultě a později manažerky na Nejvyšším kontrolním úřadě studuje umění a teologii, sportuje a pracuje. Její velkou vášní je však móda. Zdůrazňuje, že člověk nepřestane být aktivní, protože je starý, ale že je starý, protože přestane být aktivní.

  S Annou se pojí srdečný úsměv a také radost ze života. Obléká se do jasných a pestrých barev, což se odráží i v jejím radostném a mladistvém přístupu k životu a lidem. Podle Anny máme mít k životu pozitivní přístup a napravovat sebe, ne druhé. Její motto je: „Milovat život ve všech podobách. Čím starší tím - kratší sukně!“

  Profil řečníka

  zavřít
 • Mckenzie Tomski

  detail

  Mckenzie je žena dvou a více tváří, žena tekuté identity. Provokuje zažité stereotypy úspěšnosti a dokonalosti, filosofuje nad vysokorychlostní multikulturní společností a vypráví příběhy "Miss Amerik” – těch z rodu otřesených, vyloučených, ztracených. Mckenzie říká ženám, že nesmí být dokonalé.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Marie Salomonová

  detail

  Marie vystudovala neurovědu na prestižní univerzitě v Anglii a po návratu domů spoluzaložila iniciativu Nevypusť duši. Ta si klade za cíl šířit fakta a bořit mýty v oblasti duševního zdraví. Bojuje proti stigmatu, kterým jsou psychiatrické diagnózy opředeny, a prosazuje důležitost prevence od útlého věku. Jejím cílem je dostat duševní zdravovědu do škol.

  Profil řečníka

  zavřít

Fotogalerie

Workshopy

Workshop s Mckenzie Tomski: Jak se stát „Miss Amerika“

Mckenzie Tomski, žena dvou a více tváří, žena tekuté identity. Provokuje zažité stereotypy úspěšnosti a dokonalosti, filosofuje nad vysokorychlostní multikulturní společností, a vypráví příběhy „Miss Amerik“  – těch z rodu otřesených, vyloučených, ztracených. Její někdy kritický, někdy melancholický stand up se zrcadlí v sérii fotografií newyorské fotografky českého původu Marie Tomanové, jež už delší dobu fotografuje lidi z oblasti brooklynské alternativní queer scény.

Workshop s Lina Khalifeh: Jak se bránit

Lina je jordánská cvičitelka sebeobrany, která vycvičila již více než 12 tisíc žen. Přijede za námi nejen proto, aby nám povyprávěla o svém příběhu, ale také, aby nám své "umění" představila v praxi. Lina vedla workshop s praktickou výukou, jak se bránit. Mohli jste si nacvičit konkrétní situace napadení - jako třeba běžný útok rukama, útok nožem a útok pistolí.

Afterparty

Po skončení oficiální části programu, tedy po 21. hodině jsme zahájili afterparty. Ta se konala ve stejných prostorách jako oficiální část akce, a tedy v La Fabrice - Slévárně a večerem Vás hudebně doprovodil DJ Tea Jay Ivo.

Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Partneři

K+K Hotel Central
BPW
MSD
LMC

Mediální partneři

Marie Claire

Produktoví partneři

solidpixels.
Delve Fonts
Rohdesign
TakePlace
Jan Melvil Publishing
Czechitas
KRUTÓN
LaFabrika
Paralelní Polis

Speciální poděkování

Grafika k TEDxPragueWomen 2016

Letošní návrh grafiky pro TEDxPragueWomen pro nás připravila brněnská výtvarnice Tereza Damcová. Tereza je absolventkou FAVU a pro její tvorbu je typický zájem o sny a pohádky. Její tvorbu najdete na www.bubacka.cz.  

Tým

Vedení týmu

Denisa Dufková
+420 603 526 266
denisa.dufkova@tedxprague.cz

Komunikace

Vendula Vlková
+420 603 738 959
vendula.vlkova@tedxprague.cz 

Program

Denisa Dufková
+420 603 526 266
denisa.dufkova@tedxprague.cz

Míra Brada
Magdalena Hort
Radka Myšková

Produkce

Denisa Olešovská
​Mirka Hofmanová

Partneři

Denisa Dufková
+420 603 526 266
denisa.dufkova@tedxprague.cz

Technika, prezentace

Web

Pavel Šustr
pavel.sustr@tedxprague.cz

Registrace

Ondra Suchánek
ondrej.suchanek@tedxprague.cz

Nela Hájková

Grafický motiv

Tereza Damcová

Grafika

Jan Poledňák

Obecné informace

info@tedxprague.cz

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku