26. červenec 2017

TEDxPragueED 2017

Co teď?

koupit vstupenku

O akci

Stojíme na počátku nové éry, na sklonku čtvrté průmyslové revoluce. Naše děti budou žít v čistě digitálním světě. Lidská společnost a její organizace se zásadně mění a s ní i trh práce. Mnoho dnešních povolání zanikne. Lidé budou pracovat v oborech, která ještě neexistují. Nacházíme se na křižovatce.

Co to znamená pro naše děti? Co budou potřebovat pro život v nastupující civilizaci? Jak by měla vypadat výchova a vzdělávání mladé generace, aby byla připravena na to, co ji čeká? 

 • Budoucnost světa je v rukou našich dětí.
 • Budoucnost našich dětí tvoříme dnes my.
 • Je nejvyšší čas zamyslet se. Co teď?

Přidejte se k debatě nad budoucností vzdělávání na prvním ročníku TEDxPragueED 2017. Setkejte se s osobnostmi, které během jednoho večera rozproudí vlnu různorodých myšlenek na téma vzdělávání pod hlavičkou vzdělávací iniciativy ED. Přijďte se společně s námi zamyslet a vzájemně se inspirovat!

Kdy se setkáme?

 • 26.7. 2017, 17.00 - 21.00 hod. (následuje afterparty pro účastníky i řečníky)
 • V Divadle ABC, Vodičkova 28, 110 00 Praha 1

Lokace

Divadlo ABC
Vodičkova 28
110 00, Praha 1

Řečníci

 • Školní kolektiv 21. století – přizpůsobivý, oddaný a spolupracující

  Kathy Minardi

  detail

  Představte si školu, jejíž kolektiv pracuje ruku v ruce - tak, jak chceme, aby spolu pracovaly děti. Energie, kreativita a pozornost našich škol jsou zaměřeny na děti, protože ty představují budoucí svět, který, jak doufáme, povedou. Co se ovšem obvykle ponechává náhodě, to jsou normy meziosobní interakce a inovativní spolupráce v rámci školního kolektivu dospělých. Aby se mohli rozvíjet a růst, potřebují děti i dospělí emočně zdravé pracovní prostředí. Je obtížné ze sebe s dětmi – a vlastně s kýmkoliv – dostat to nejlepší, když kolegové postrádají vizi jedinečné příležitosti pro partnerskou spolupráci. Dobrá zpráva je, že to jde bez velkých obtíží změnit!

  Profil řečníka

  zavřít
 • Jak vzdělávat děti smysluplně?

  Jana Nováčková

  detail

  Kde je budoucnost vzdělávání? Jak smysluplně přispět k rozvoji našich dětí? Důvěra v přirozené schopnosti dítěte rozvíjet se podle svých dispozic, prostředí bohaté na podněty, ze kterých si dítě může vybrat, a vstřícní dospělí, kteří se o dítě zajímají, ale netlačí ho, aby naplňovalo jejich představy a také společně vytvořená pravidla soužití – takové vzdělávání má šanci být přínosem pro dítě samotné a tím samozřejmě pro společnost.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Čím by škola mohla být, měla být, ale skoro nikdy není

  Steve Hughes

  detail

  Celá desetiletí školy testují hypotézu, zda úspěšnost dětí a studentů u akademických testů je opravdu ta jediná věc, na které záleží. A výsledky tohoto experimentu nejsou příliš pozitivní: úzce zaměřené testování znalostí dětí ve školách je hloupý nápad, který systematicky zabíjí kreativitu, spokojenost a iniciativu dětí. Přesně to jsou ale „neakademické kvality“, které od dětí každý očekává, a to včetně zaměstnavatelů. Jaké existují alternativy? Co mohou dělat jejich rodiče, učitelé a všichni ostatní, kteří se o ně zajímají? Co teď můžeme udělat my, abychom děti připravili na nejistou a komplexní budoucnost plnou výzev, které mají čelit?

  Profil řečníka

  zavřít

Registrace


Cena za registraci je 490 Kč.

Co získáváte registrací na TEDxPragueED 2017?

 • Čeká vás inspirativní podvečer s pestrým programem, setkáte se s lidmi různých profesí a pod kůži se vám dostane minimálně 7 inspirativních řečníků.
 • Stanete se součástí vzdělávací konference, která propojuje myšlenky hodné šíření napříč všemi kontinenty.
 • Ať už rozumíte pouze česky nebo pouze anglicky, budete rozumět každé větě. K dispozici budou tlumočnická zařízení a všechna vystoupení řečníků budou překládána do anglického jazyka a naopak – žádná myšlenka vám nemůže uniknout!
 • Chceme abyste se cítili báječně po všech stránkách, své chutě proto budete moci uspokojit skvělým občerstvením po celou dobu konání akce. Je jen na vás, co si přimícháte k inspiraci.
 • Konferencí to nekončí! Chceme vás poznat osobně, proto bude prostor povyměňovat si čerstvé myšlenky a seznámit se s řečníky na afterparty.

Těšíme se na vás na TEDxPragueED 2017!

Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Hlavní partneři

Montessori Institute Prague