Yemi Akinyemi Dele

Choreograf, režisér a šéf kreativní agentury JAD Productions

Řečník TEDxPrague 2016

Syn české matky a nigerijského otce se v 16 letech osamostatnil a přestěhoval do Prahy, aby si splnil svůj sen a mohl tančit. Už v 18 odletěl na vlastní pěst studovat tanec do LA a po svém návratu do Prahy založil taneční skupinu JAD Dance Company, se kterou obletěl svět. 

Během své kariéry se z libereckého tanečníka vypracoval v choreografa, režiséra a producenta a na svém kontě má řadu ocenění jako cenu MTV za nejlepší videoklip, cenu za nejúspěšnější evropskou konferenci a MF Dnes ho v roce 2010 zařadila na seznam nejúspěšnějších Čechů. Dnes patří k nejvyhledávanějším kreativním tvůrcům shows na světě, i díky jeho několikaletému působení v týmu americké superstar Kanye Westa, se kterým spolupracoval na desítkách koncertů a tour.

Forbes loni v rozhovoru s Yemim uvedl roční obrat jeho společnosti JAD Productions na 50.000.000,- Kč. Mezi současné klienty JADu patří například Adidas Group, VW, O2, AVON, SOCIALBAKERS nebo ELLE. Eventová agentura JAD Productions, kterou Yemi založil a vede, je oceňěna jako nejlepší eventová agentura v ČR v letech 2014 a 2015.

Zpět na TEDxPrague 2016

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku