13. října 2018

TEDxYouth@Prague 2018

V klidu

Facebook událost

O akci

TEDxYouth@Prague 2018 proběhne 13. října 2018 v prostorách bývalého kostela sv. Anny (Pražská křižovatka).

Téma 6. ročníku konference, která se zaměřuje na mladé publikum zní „V klidu“. Chceme se ponořit do hlubin našich duší, mysli i těla, podívat se na klídek z různých stránek, zamyslet se, co nás dává do klidu a proč, nebo naopak co nám nedá spát. Mluvit bychom chtěli o pomalém životním stylu, hledání sebe sama, ale i o výstupech z komfortní zóny, extrémních situacích a životě na hraně.

Další informace budeme průběžně doplňovat, či můžete sledovat na FB eventu.

Lokace

Pražská křižovatka
Zlatá 211/1
110 00 Praha 1

Vstupenky

 • Student střední školy - 300 CZK, pro vstup bude potřebné mít s sebou platný studentský průkaz
 • Student vysoké školy - 350 CZK, pro vstup bude potřebné mít s sebou platný studentský průkaz
 • Základní vstupné (ne student) - 450 CZK 

Řečníci

 • Kateřina Pražáková a Anna Kutíková

  detail

  Káťa a Anička jsou mladé designérky, které dokážou ocenit malé radosti v každodenních předmětech. Potkaly se na studiích průmyslového designu na FA ČVUT, kde se náhodou staly i projektovými parťačkami. Co se týče jejich zájmů, obě se věnují designu fyzických a digitálních produktů. Káťa ráda tráví volný čas #vklidu na čerstvém vzduchu na horách a Anička zas cestuje nebo ráda čte soudobou německou literaturu.

  Ukáží vám, jak pomocí jejich “dýchacího slimáku” zklidníte dech ve stresových situacích.

  zavřít
 • Veronika Jelínková

  detail

  Veronika Jelínková je tak trochu biohacker. Víc než deset let na sobě zkouší různé experimenty a starodávné techniky v oblasti mentálního a fyzického zdraví. Je zastánkyní minimalismu a pomalého životního stylu, což se odráží i v její knize „Hoř pomalu“. Svůj autentický přístup ke světu si udržuje tím, co ji dělá živou – tedy psaním, kreslením, nasloucháním a samozřejmě jí nesmí chybět ani ledová koupel.

  zavřít
 • Jiří Charvát

  detail

  Svůj výstřední pohled na svět získal Jirka Charvát po střetu s halucinogenní drogou, která mu pomohla objevit novou verzi skutečnosti. Tak se sbalil, vyměnil čtyři stěny své kanceláře za humor, poezii a mind-upy, a nyní je dvojnásobným mistrem ČR ve slam poetry. Chytrými komediálními přednáškami pomáhá lidem skrze slzy smíchu popasovat se se životem třeskuté melancholie. V Křižovatce se nám Jirka rozpovídá o tom, jak ve skutečnosti nikde žádná hrozba nečíhá a proč bychom si život měli užít jako v lunaparku.

  zavřít
 • Jiří Hanek

  detail

  Smrt je tabu a lidé se stále bojí o ní otevřeně mluvit. Jirka Hanek na to má ale jiný názor. Jako vizionář a snílek miluje putování krajinou za doprovodu muziky. V důsledku ztráty milovaného se ovšem jeho životním kurzem stala kultura loučení. Založil společnost specializující se na smuteční tiskoviny a design a usiluje o smysluplné inovace v oblasti posledního loučení a pohřbívání. Jeho talk bude o tom, co nás může zkušenost s umíráním blízkého naučit do života a jak se se vším s klidem vyrovnat.

  zavřít
 • Vojta Bruk

  detail

  Vojta Bruk je absolventem politologie a bezpečnostních a strategických studií na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, kde společně se skupinou studentů založil projekt Zvol si info. Už je nebavilo, jak se chytré mozky plní (dez)informacemi, a tak sepsali Surfařův průvodce po internetu, který má čtenářům posloužit jako jednoduchý návod na život ve světě médií a sociálních sítí.
  Vojta má za sebou mnoho přednášek pro školy i veřejnost a za své osvětové úsilí spolu s dalšími členy týmu v roce 2017 obdrželi cenu Gratia Tibi, kterou uděluje Člověk v tísni, a letos i Cenu rektora Masarykovy univerzity.

  zavřít

Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Hlavní partneři

ABB

Produktoví partneři

GoOut
NIELSEN MEINL
Impact HUB
solidpixels.
AV media, a. s.
Etnosvět

Kontakty

Informace a Dobrovolníci

youth@tedxprague.cz

Tým

Ivana Šenitková
ivana.senitkova@tedxprague.cz

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku