14. září 2017

TEDxYouth@Prague 2017

Hra/NA

Facebook událost

O akci

Na konferenci TEDxYouth@Prague jsme se společně zamysleli na téma Hra/NA.

Balancujete na hra/NĚ? Boříte stereotypy? Hra/jete si? Překračujete meze? Naši řečníci stoprocentně ano! Poslechli jsme si jeich vyprávění, jak udržují rovnováhu a čím se drží na hra|NĚ.

TEDxYouth@Prague 2017 proběhla 14. září 2017 v Lodi Tajemství.

Lokace

Loď Tajemství
Rašínovo nábřeží
128 00 Praha 2

Řečníci

 • Adam Marčan

  detail

  Adam věří, že je lepší žít než hromadit. Nechce hypotéku, zprocesované jídlo ani strach z televizních zpráv. V Čechách ho potkáte málokdy - jeho radostí je cestování a do své domoviny v Beskydech zavítá spíš na prázdniny. Rád se pohybuje na hraně mezi spoustou lidí a samotou. Baví se rozvojem vzdělávacího portálu Naučmese.cz, čtením a povídáním si s lidmi, kteří mají jiskru v oku!

  Profil řečníka

  zavřít
 • Honza Bareš

  detail

  Honza žije prozkoumáváním mořských hlubin bez dýchacího přístroje, a rád tuto dovednost předává dál. Vyměnil kancelář za pláž, polobotky za žabky a psychologii za freediving. Díky tomuto netradičnímu koníčku se tak trochu náhodou stal spoluzakladatelem Trash Hero, jedné z největších světových eko-organizací zabývajících se odpadem. Když je zrovna v Čechách, můžete ho potkat ve školách, kde sdílí své cestovatelské zážitky.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Lucy Štruncová

  detail

  Lucy je teprve osmnáctiletá mladá umělkyně s velkým nadšením i srdcem. V jedenácti letech se zamilovala do polymerové hmoty a od té doby jsou nerozlučná dvojka. Tahle hmota Lucy změnila život. Díky ní nyní vyrábí autorské kolekce šperků, pořádá workshopy, tvoří kreativní návody, píše blog a dokonce se svým tátou založila firmu, která pro práci s polymerem designuje a vyrábí nástroje.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Daria Hvízdalová

  detail

  Daria vystudovala sinologii, mezinárodní management a informační technologie. Dnes je členem vědeckého týmu v GoodAI, kde vyvíjí tzv. obecnou umělou inteligenci - general AI. Na TEDxu nám poví, v čem je podobný proces učení u nás studentů a vývoj umělé inteligence.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Dita Horochovská

  detail

  Dita je holka, která je mnohem šťastnější než většina jejích vrstevníků, a pořád se na něco těší. Od patnácti let sice může hýbat jen hlavou, ale to pro ni není žádnou překážkou. Jak sama říká, je úplně normální a když ji pustíte k počítači, budete se divit, co všechno dokáže. Před rokem společně se svým kamarádem Lukášem založila projekt SILOU HLASU, kde prostřednictvím hlasových technologií pomáhá dalším lidem přátelit se s počítačem bez pomoci rukou.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Luděk Staněk

  detail

  Luděk je novinář a český pokerový komentátor. Většina ho ale zná spíše jako baviče a komika díky jeho vlastnímu pořadu na stream.cz, kde pravidelně rozebírá a glosuje to, co nám nabízí česká televizní produkce. Poslední dva roky se také věnuje Stand Up Comedy, pravidelně vystupuje v divadle Troníček a je členem uskupení stand up komiků Underground Comedy Praha.

  Profil řečníka

  zavřít

Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Hlavní partneři

ABB
Nadace O2

Partneři

Impact HUB
solidpixels.
TakePlace
Magnas Media
bezobalu
Komixátor
Já na tom dělám
Prostredoškoláky.cz
Skautský institut
Shameless
Worknb.com
Selfics

Kontakty

Tým

Ivana Šenitková
ivana.senitkova@tedxprague.cz

Registrace

Ondřej Suchánek
ondrej.suchanek@tedxprague.cz

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku