19. listopadu 2016

TEDxYouth@Prague 2016

ZA|ZRAKY

Událost na Facebooku

O akci

TEDxYouth@Prague 2016 byl v pořadí již čtvrtým TEDxem zaměřeným na mládež, který se konal v Praze. Akce byla určena pro mladé lidi a studenty se zájmem o okolní svět, osobní rozvoj a o sdílení nápadů a myšlenek, které stojí za to šířit.

Tématem TEDxYouth@Prague 2016 byly ZA|ZRAKY. Vyslechli jste příběhy řečníků, kteří se snažili přiblížit svět, který se mnohdy skrývá za našimi zraky. Společně jsme odhalovali skryté maličkosti a zázraky, které se okolo nás ději, ale bývají často zastřeny naší každodenní optikou.

Lokace

64 U HRADEB
Mostecká 273/21
Praha, 118 00

Řečníci

 • David Karas

  soukromý detektiv

  detail

  Po tom, co David šest let prošetřoval policisty a jejich prohřešky, stal se detektivem. Této neviditelné a veskrze negativní profesi se věnuje již patnáct let. Na TEDxYouth@Prague bude vyprávět o tom, jak ve své práci dokáže najít nejen pozitivno a smysl, ale i jakým způsobem pomáhá tomu, aby se kolem něj děly zázraky.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Tomáš Kratochvíl

  dokumentarista a dobrodruh

  detail

  Tomáš je dokumentarista, který se snaží dostat za zraky. Zprostředkovává úhel pohledu přímých účastníků tím, že se stává jedním z nich. Žil v romském ghettu, přeplul moře na člunu s uprchlíky a mnoho dalšího. Na TEDxYouth@Prague si bude klást otázky, nakolik můžeme svět pochopit skrze média, jak se orientovat v přísunu informací a jak si zachovat kritický odstup vůči mediální manipulaci.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Pája Hudcová

  zakladatelka projektu "Zachraňme tmu"

  detail

  Pája studuje Elektrotechniku a komunikaci na ČVUT a je zakladatelkou projektu Zachraňme tmu!, který se věnuje osvětě v oblasti světelného znečištění. Se svým týmem vyhrála cenu GratiasTibi, kterou uděluje Člověk v tísni mladým lidem pomáhajícím ve svém okolí. Na TEDxYouth@Prague nám poví o tom, co je světelné znečištění, jak ovlivňuje naše životy a o které zázraky bychom bez tmy přišli.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Miriam Sittková

  spojuje svět vidomých a nevidomých

  detail

  Miriam je kreativní duše, kterou pohltil svět 3D tisku. Díky týmovému projektu Touch Memories a výhře v Social Impact Award přispěla k propojení světa nevidomých se světem kolem. Její příběh se odvíjí od chvíle, kdy se v 15 letech dozvěděla, že jednou může přestat vidět. Vyprávění naopak ale poukáže na to, v čem jí tato informace pomohla a kam ji nakonec dovedla.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Petr Ryska

  znalec pražských zákoutí

  detail

  Petr je povoláním úředník. Potkat ho však můžete jako průvodce Prahou. Již od dětství se rád prochází celou Prahu a postupně navštívil všech 112 pražských čtvrtí. Kde se obeznamoval nejen s architekturou ale i s jejich atmosférou. Vždy tíhnul k městům a prostoru. Studoval městskou dopravu a také cestovní ruch, chtěl se věnovat i dějinám umění, ale to už nestihl. Ve své řeči nastíní, jak pomáhá lidem otevírat oči při procházkách Prahy.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Petr Pouchlý

  kapitán škuneru & hvězdný navigátor

  detail

  Petr miluje hry a hraní natolik, že zasvětil svůj život oživování Komenského tradice “školy hrou” a šel o kousek dál. Společně se svými přáteli ze svobodné firmy Court of Moravia pomáhají druhým žít “práci hrou”. Ve svém povídání vás seznámí s tím, proč je pro nás hravost důležitou součástí lidskosti a neměla by zůstávat jen za zraky a proč je skvělé, když si dospělí nezapomenou hrát.

  Profil řečníka

  zavřít

Fotogalerie

Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Hlavní partneři

Nadace O2

Partneři

iQLANDIA
solidpixels.
PolaroidLove
Hrdličkovo muzeum člověka
Bea Brosková
Andy Dandy
64 U HRADEB

Kontakty

Tým

Ivana Šenitková
ivana.senitkova@tedxprague.cz

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku