28. listopadu 2015

TEDxYouth@Prague 2015

Made by the Future

O akci

Ani letos vás neminula TEDxYouth@Prague, konference o myšlenkách hodných šíření, určená především pro studenty a mladé. Nachystali jsme pro vás šest řečníků z různých oborů, kteří představili své příběhy nebo vize, které se týkají naší budoucnosti. Ať už z globálního nebo individuálního pohledu.

Bezpochyby jsme potěšili všechny fanoušky Back to the Future, neboť letošním tématem bylo Made by the Future. Ať už se jedná o technologie, zodpovědnost vůči světu i sobě samému nebo naší vlastní fantazii, pro kterou budoucnost představuje skvělý pracovní materiál.

Budoucnost někdy nalézáme i v minulosti, proto jsme se potkali v historických prostorech Venuše ve Švehlovce.

Lokace

Venuše ve Švehlovce
Slavíkova 22
130 00 Praha 3

Program a řečníci

 • Co se naučíte o světě, když ho procházíte pěšky?

  Ladislav Zibura

  detail

  Láďa Zibura je dobrodruh a čerstvě i spisovatel, který šel 40 dnů pěšky do Jeruzaléma. S vyprávěním o své cestě nyní obráží Českou republiku.

  Na TEDxYouth promluvil o tom, co všechno můžeme minout tím, že se honíme za budoucností.

  zavřít
 • Co není, může být

  Pavel Kacerle

  detail

  V roce 2009 se rozhodl přerušit střední školu, vzal si půjčku a odletěl studovat do New Yorku na Digital Film Academy. Po nocích si vytvářel portfolio, díky němuž se dostal ke svému prvnímu filmu jako 3D grafik – John Carter – Mezi dvěma světy. Později pracoval na vizuálních efektech pro studio Marvel. Za filmy Iron Man 3 a Captain America 2 získal se svým týmem nominaci na Oscara. Spolupracoval také na filmech Avengers 2 a Jurském světě, a to ve studiu LucasFilm.

  Na TEDxYouth bude mluvit o rozhodnutích, která ovlivnila jeho směřování. Vyprávět bude i o tom, co umí nejlépe – o vizuálních efektech.

  zavřít
 • Můj příběh o zemělodích

  Michaela Ahimsa

  detail

  Míšu dovedl její zájem o nenásilný životní styl až k zemělodím, soběstačným obydlím z odpadu. Ty se učila stavět pod dohledem jejich autora, Michaela Reynoldse. S přáteli pak v Praze začali stavět Zeměloďku Anděl a založili komunitní centrum Vila Flora. Tam se stará o mnoho projektů, mezi nimi i FruityDay, v rámci kterého Míša propaguje raw stravu založenou na ovoci.

  Ve svém vystoupení představí svůj příběh spjatý se zeměloděmi, které reflektují naši soběstačnost a zodpovědnost vůči přírodě, a tedy naší vlastní budoucnosti.

  zavřít
 • Human vs. Artificial Intelligence: Key Similarities and Differences

  Philip Hilm

  detail

  Philip po letech opustil dráhu profesionálnho hráče pokeru a začal se věnovat vývoji umělé inteligence (Artificial Intelligence, AI), o níž bude i jeho TEDTalk. Původně pochází z Dánska a s rodinou se před 7 lety odstěhoval do České republiky. Vedle AI ho baví deskové hry, vzdělání a „happines at work“.

  zavřít
 • Co mě sci-fi naučilo o životě

  Eliška Vyhnánková

  detail

  Eliška je podle svých slov neustále naložená v sociálních sítích. Miluje jídlo, knihy, sci-fi seriály a filmy, a to především Akta X a Hvězdné války. Tématem její přednášky budou věci, které nás mohou sci-fi filmy naučit do budoucího života.

  zavřít
 • Štěstí v seznamování

  Olda Neuberger

  detail

  Oldu od mládí baví a zajímají internetové služby, které propojují lidi. Proto v roce 2002 založil oblíbený seznamovací portál Libimseti.cz, českého předchůdce Facebooku.

  Mluvit bude – jak jinak – o seznamování a štěstí, kterému je někdy třeba jít naproti.

  zavřít
 • Human from this Planet

  Mohammed Kazkji

  detail

  Mohammed si vždy přál být doktorem. Válka v Sýrii, odkud původně pochází, ho však dovedla jinam. V současné době žije a pracuje jako elektroinženýr na Maltě.

  Svůj příběh o tom, jak mu válka změnila pohled na budoucnost, bude vyprávět v angličtině.

  zavřít

Galerie

Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Partneři

SAS Institute ČR

Produktoví partneři

Heineken
Yelp
Cakeland
Nadace O2
PolaroidLove
Sketchnoters
Impact HUB
TakePlace
AV media, a. s.
Pozitiv