28. listopadu 2015

TEDxYouth@Prague 2015

Made by the Future

O akci

Ani letos vás neminula TEDxYouth@Prague, konference o myšlenkách hodných šíření, určená především pro studenty a mladé. Nachystali jsme pro vás šest řečníků z různých oborů, kteří představili své příběhy nebo vize, které se týkají naší budoucnosti. Ať už z globálního nebo individuálního pohledu.

Bezpochyby jsme potěšili všechny fanoušky Back to the Future, neboť letošním tématem bylo Made by the Future. Ať už se jedná o technologie, zodpovědnost vůči světu i sobě samému nebo naší vlastní fantazii, pro kterou budoucnost představuje skvělý pracovní materiál.

Budoucnost někdy nalézáme i v minulosti, proto jsme se potkali v historických prostorech Venuše ve Švehlovce.

Lokace

Venuše ve Švehlovce
Slavíkova 22
130 00 Praha 3

Program a řečníci

 • Co se naučíte o světě, když ho procházíte pěšky?

  Ladislav Zibura

  detail

  Láďa Zibura je dobrodruh a čerstvě i spisovatel, který šel 40 dnů pěšky do Jeruzaléma. S vyprávěním o své cestě nyní obráží Českou republiku.

  Na TEDxYouth promluvil o tom, co všechno můžeme minout tím, že se honíme za budoucností.

  zavřít
 • Co není, může být

  Pavel Kacerle

  detail

  V roce 2009 se rozhodl přerušit střední školu, vzal si půjčku a odletěl studovat do New Yorku na Digital Film Academy. Po nocích si vytvářel portfolio, díky němuž se dostal ke svému prvnímu filmu jako 3D grafik – John Carter – Mezi dvěma světy. Později pracoval na vizuálních efektech pro studio Marvel. Za filmy Iron Man 3 a Captain America 2 získal se svým týmem nominaci na Oscara. Spolupracoval také na filmech Avengers 2 a Jurském světě, a to ve studiu LucasFilm.

  Na TEDxYouth bude mluvit o rozhodnutích, která ovlivnila jeho směřování. Vyprávět bude i o tom, co umí nejlépe – o vizuálních efektech.

  zavřít
 • Můj příběh o zemělodích

  Michaela Ahimsa

  detail

  Míšu dovedl její zájem o nenásilný životní styl až k zemělodím, soběstačným obydlím z odpadu. Ty se učila stavět pod dohledem jejich autora, Michaela Reynoldse. S přáteli pak v Praze začali stavět Zeměloďku Anděl a založili komunitní centrum Vila Flora. Tam se stará o mnoho projektů, mezi nimi i FruityDay, v rámci kterého Míša propaguje raw stravu založenou na ovoci.

  Ve svém vystoupení představí svůj příběh spjatý se zeměloděmi, které reflektují naši soběstačnost a zodpovědnost vůči přírodě, a tedy naší vlastní budoucnosti.

  zavřít
 • Human vs. Artificial Intelligence: Key Similarities and Differences

  Philip Hilm

  detail

  Philip po letech opustil dráhu profesionálnho hráče pokeru a začal se věnovat vývoji umělé inteligence (Artificial Intelligence, AI), o níž bude i jeho TEDTalk. Původně pochází z Dánska a s rodinou se před 7 lety odstěhoval do České republiky. Vedle AI ho baví deskové hry, vzdělání a „happines at work“.

  zavřít
 • Co mě sci-fi naučilo o životě

  Eliška Vyhnánková

  detail

  Eliška je podle svých slov neustále naložená v sociálních sítích. Miluje jídlo, knihy, sci-fi seriály a filmy, a to především Akta X a Hvězdné války. Tématem její přednášky budou věci, které nás mohou sci-fi filmy naučit do budoucího života.

  zavřít
 • Štěstí v seznamování

  Olda Neuberger

  detail

  Oldu od mládí baví a zajímají internetové služby, které propojují lidi. Proto v roce 2002 založil oblíbený seznamovací portál Libimseti.cz, českého předchůdce Facebooku.

  Mluvit bude – jak jinak – o seznamování a štěstí, kterému je někdy třeba jít naproti.

  zavřít
 • Human from this Planet

  Mohammed Kazkji

  detail

  Mohammed si vždy přál být doktorem. Válka v Sýrii, odkud původně pochází, ho však dovedla jinam. V současné době žije a pracuje jako elektroinženýr na Maltě.

  Svůj příběh o tom, jak mu válka změnila pohled na budoucnost, bude vyprávět v angličtině.

  zavřít

Galerie

Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Partneři

SAS Institute ČR

Produktoví partneři

Heineken
Yelp
Cakeland
Nadace O2
PolaroidLove
Sketchnoters
Impact HUB
TakePlace
AV media, a. s.
Pozitiv

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku