04. listopadu 2022

TEDxPragueWomen 2022

Vzhůru nohama

O akci

Jsme připraveni na TEDxPragueWomen 2022. A co vy?

Letos se již posedmé připojí TEDxPragueWomen ke světové konferenci TEDWomen, tentokrát na téma Vzhůru nohama.

Co všechno nám může život obrátit vzhůru nohama? K čemu to může být dobré? Co takové situace přinášejí? Jak to vůbec přežít? Nebo dokonce jak toho využít? Jak bude svět asi vypadat? A co ženy, jakou úlohu hrají v tomto novém světě? Naše řečnice a řečníky si pozveme a necháme se inspirovat těmi nejsmělejšími nápady, životními příběhy i kurážným přístupem k životu. Budeme se jich ptát, kde vidí kořeny své síly, úspěchu i budoucnosti.

Těšíme se už 4. listopadu 2022.

Lokace

Centrála ČSOB, budova SHQ
Výmolova 353/3
Praha 5, 150 00 (zastávka metra B, Radlická)

Program a řečníci

 • Registrace

  16:00

 • Začínáme

  17:00

 • Klára Kolouchová

  Při zlézání velehor vždycky hodně obětujete a záleží jen na vás, co vám za to ještě stojí.

  detail

  Klára Kolouchová je první Češkou, která zdola tři nejvyšší hory světa. Dlouhovlasá krásná žena, která v základních táborech, které jsou plné urostlých mužů, působí jako zjevení oázy uprostřed pouště. Po výstupu na Mount Everest (8.848 m n.m.) v roce 2007, stanula Klára v roce 2019 na vrcholech hned dvou osmitisícovek - posvátné Kanchenjungy (8.586 m n.m.) a nedlouho poté i na okouzlující a nemilosrdné druhé nejvyšší hoře světa K2 (8.611 m n.m.). Její strastiplné cesty při zdolávání “ká dvojky” můžete zhlédnout v dokumentárním filmu K2 vlastní cestou. Klára je vdaná a má dvě skvělé děti se kterými je při výstupech alespoň v myšlenkách. No řekněte, komu maminka zavolala z nejvyšších hor světa?

  zavřít
 • Zora Křičková

  Náš zelený příběh je o svobodě i zodpovědnosti.

  detail

  Zora je milovnicí cestování, hor i lyžování. V loňském roce ukončila svou pracovní kariéru a od té doby se baví zdoláváním českých tisícovek. Vystudovala Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. Po vysoké školy ji vítr zavál do světa technologií jako programátora IT - analytika a do společností Schomburg a Dell Computer na manažerské pozice. V roce 2004 nastoupila na pozici manažera provozních služeb útvaru Facilities Management do bankovnictví, kde následně měla na starosti „backoffice“. V letech 2012 - 2021 pracovala na pozici výkonné ředitelky celého Facilities Managementu a stála u zrodu nejekologičtější budovy v České republice, která je vzorem pro všechny další projekty, co přicházejí po ní.

  zavřít
 • Michal Šrajer

  Chci, aby lidem bylo v práci dobře.

  detail

  Michal vystudoval informatiku a softwarové inženýrství na MFF UK. Nějaký čas po škole založil s kamarády z gymnázia vlastní podnik na vývoj mobilních aplikací, který později prodal firmě Avast. A tam to všechno začalo. Už tehdy si stanovil funkci CHO „Chief Happiness Officer“, protože mu došlo, že úspěch firmy závisí především na lidech. „V práci strávíme 80 tisíc hodin a to, jak se v ní cítíme, ovlivňuje i zbylou část našeho života. Proto jsem si dal za cíl hledat cesty, jak přispět k transformaci firem u nás,“. Kde jinde nasát esenci spokojenosti než přímo u zdroje. Strávil mimo jiné rok na cestách s rodinou, kde chodil po firmách a mapoval firemní kulturu a štěstí v práci. V roce 2015 založil projekt Happiness@Work, ten dodnes vede a pod jeho hlavičkou pořádá v Praze konference a školení. Jak se Michalovo zaměření propojí s letošním tématem konference Vzhůru nohama?

  zavřít
 • Petra Kruntorádová

  První článek jsem napsala ve třetí třídě, poprvé jsem moderovala v osmičce. A tím to všechno začalo…

  detail

  Petra je zakladatelkou Pravého domácího časopisu, autorkou a moderátorkou. Je však také ženou, která boří tabu a ráda mluví o tom, o čem se běžně moc nemluví. Její cesta začala již ve 3. třídě základní školy prvním článkem a vyústila až ve studium žurnalistiky na FSV UK v Praze. Prošla několika rádii, pořady, obohatila svět literatury vlastní tvorbou i spolutvorbou. Víc než polovinu života má po svém boku psychiatrickou diagnózu - generalizovaná úzkostná porucha a panická ataka. S níž si užila mnoho nepříjemných zážitků, ale také ji mnohému naučila.

  zavřít
 • Pauza

  19:00 – 20:00

 • Kulturní vložka - ObnaŽena

  detail

  ✨ Ukázka z představení obnaŽENA v podání vzdušné akrobatky & autorky Ivany Kolcunové. O finální podobě vystoupení rozhodnete vy sami hlasováním přímo na konferenci, kterou fázi cyklu ženy ve svém představení ztvární.

  zavřít
 • Petra Fridrichová

  Život se s ní nemazlil, ona se na oplátku nemazlí se životem.

  detail

  Petra vše bere s optimismem a nakažlivým humorem. I přesto, že ji v raném dětství byla diagnostikována dětská mozková obrna (DMO). Nevzdala se. Prožila lásku i rozchod, vystudovala unikátní jógovou terapii a porodila krásnou holčičku. Dnes se snaží pomáhat dalším lidem s vážným zdravotním postižením. Na jaře se setkala s ukrajinským chlapečkem Maximem, který s maminkou utekl před válkou. S jeho postižením si tamní zdravotnictví nevědělo rady, u Petry dosahuje mimořádných pokroků.

  zavřít
 • Kristýna Toufarová

  Nikdy jsem tu nezažila, že by mě někdo podceňoval, protože jsem žena.

  detail

  Kristýna je dobrovolná hasička III. stupně a velitelka družstva JSDH Chřibská. Zůstala věrná rodinné tradici a u hasičů je již 6. rokem. Letos si prožila opravdu žhnoucí peklo, když se stovkami profíků i dalších dobráků hasila požár v Národním parku České Švýcarsko, kde se všichni pohybovali na hraně lidských schopností. Střídali se po 12 a 16 hodinových směnách a několikrát si sáhla téměř na dno. I ve vypjatých situacích platilo heslo: ‘Hasiči jedna rodina’.

  zavřít
 • Kateřina Lesch

  Je dobré mít otevřené možnosti a výběr. Buďme k sobě milejší.

  detail

  Kateřina je manažerka v oblasti datové analytiky a umělé inteligence v poradenské společnosti Deloitte, absolventka pražského Matfyzu, ale také máma tří malých neuronových sítí, jak s ohledem na svou práci někdy nazývá své děti. Věnuje se automatickému zpracování přirozeného jazyka a strojovému učení na velkých objemech dat. Ani při mateřství nezahálí a například objevuje taje a principy jazykové akvizice. Snaží se skloubit svět práce s rodinou, zastává názor, že matky jsou ty nejlepší manažerky. I když nemá ráda mateřská klišé, rovnice šťastná matka = spokojené dítě pořád platí. Pokud je někdo frustrovaný z pobytu doma, je to stejně špatné jako frustrace z práce.

  zavřít
 • Networking a číše vína

  22:00 - 23:00


Vstupenky

 • Předprodej byl ukončen.

Partneři

Generální partner

ČSOB

Partneři

Boehringer-Ingelheim
Sameself

Mediální partneři

Ženy s.r.o.
Czechitas

Produktoví partneři

GoOut
solidpixels.
42 Prague
Pražská čokoládovna Steiner a Kovarik
biOrganica
Blendea
Doplň se
GreenDecor
Jsme fér
Kosmetika bez vody
Leros
M.Arter
Martinus
Osmička
Radek Laci
Rubikon
Lenka Rzepková
Sisley
Sto skupin
Šestáková Petra
Vinařství Osička
Člověk v tísni
Mlsná holka

Tým

Vedení týmu a program

Denisa Dufková
+420 603 526 266
denisa.dufkova@tedxprague.cz

Program

Míra Brada
+420 775 665 165
mira.brada@gmail.com

Produkce

Mirka Hofmanová
+420 777 908 834
mirkahofmanova@gmail.com

Side aktivity

Věra Mouchová
vera.mouchova@tedxprague.cz

Markéta Jedlicková
marketa.jedlickova@tedxprague.cz

Komunikace

Martina Vachalová
martvachalova@gmail.com

Ivana Dubášová
ivana@dubasova.com

Partneři

Mirka Hofmanová
+420 777 908 834
mirkahofmanova@gmail.com

Web

Kateřina Schrimpelová
schrimpelova.k@gmail.com

Dobrovolníci

Adéla Dufková
+420 603 311 767
adela.dufkova@gmail.com

Texty

Vendula Laštovková
+420 778 477 204
vendula@textyzhor.cz

Registrace

Alisa Souček Loginova
alisaloginova@gmail.com

Moderátorka

Radka Myšková
myskova.radka@seznam.cz

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku