06. prosince 2019

TEDxPragueWomen 2019

BOLD+BRILLIANT

O akci

Jsme připraveni na TEDxPragueWomen 2019. A co vy?

Letos se již pošesté připojí TEDxPragueWomen ke světové konferenci TEDWomen, která nás vyzývá, abychom byly i byli Bold and brilliant. A právě takové řečnice a řečníky si pozveme a necháme se inspirovat těmi nejsmělejšími nápady, životními příběhy i kurážným přístupem k životu. Budeme se jich ptát, kde vidí kořeny své síly, úspěchu i budoucnosti.

Těšíme se už 6. prosince. Registrace začínají v 16:30, samotná akce poté v 17:00.

Lokace

La Fabrika
Komunardů 1001/30
Praha 7, 170 00

Řečníci

 • Spuštění registrací

  16:30

 • Začínáme!

  17:00

 • Martina Viktorie Kopecká

  Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít. (Dalajláma)

  detail

  Martina Viktorie je farářka Církve československé husitské, psychoterapeutka a krizová interventka. Jen díky zaměstnání v běžně velké firmě zjistila, co v životě dělat nechce a začala hledat svou vlastní cestu. Od roku 2013 je členkou ústředního výkonného výboru Světové rady církví a od roku 2014 předsedkyní jednoho z jejích poradních orgánů ECHOS. Papež František ji za její ekumenickou činnost vyznamenal medailí a pozval ji, aby se jako jediná vysvěcená žena – duchovní – zúčastnila biskupské synody ve Vatikánu.

  zavřít
 • Hanka Svobodová

  Svět není černobílý aneb jak na cestách chránit a neubližovat

  detail

  Hanka chrání mořské želvy na plážích ostrůvků u Bornea před pytláky. Učí děti porozumět přírodě a snaží se místním lidem ukázat alternativní způsoby obživy, než je ničení přírody. Jako konzultantka pomáhá i v jiných oblastech – v Indonésii anebo Srí Lance. Hanka je optimistka, co kráčí pomalu a s rozvahou, inspiruje a myslí na dopad našeho chování pro přírodu i pro místní obyvatelstvo.

  zavřít
 • Kulturní program

  Daniela Pecinová | Pole dance

  detail

  V sedmnácti letech přišla o nohu kvůli rakovině. Přesto Daniela dostudovala střední školu a začala sportovat. Dokonce tak intenzivně, že se stala trojnásobnou mistryní České republiky a dvojnásobnou mistryní světa v para pole dance. Svými vystoupeními motivuje zdravé i handicapované lidi.

  zavřít
 • Alena Wehle

  S citem ven

  detail

  Zážitková pedagožka, bloggerka, průvodkyně, lektorka a máma, která o sobě říká, že je vysoce citlivá (Highly Sensitive Person). Toto téma ji natolik zaujalo, že se rozhodla o něm zjistit maximum a dát vědět dál do světa. Miluje pohyb v přírodě, psaní textů, práci s fotkami, psychologii, svou rodinu i sama sebe. To poslední se ale musela naučit a nebylo to hned. O své zkušenosti se dělí na kurzech i na přednáškách.

  zavřít
 • Ewa Farna

  Svou cestou

  detail

  Od 12 let, kdy ji objevili, je stálicí české i polské hudební scény. Byla historicky nejmladší zpěvačkou, která se svojí kapelou vyrazila na samostatné turné po České republice, její videoklipy mají dohromady více než 280 milionů zhlédnutí, spolupracovala s významnými polskými i českými hudebníky a je držitelkou několika ocenění. Kromě muziky si vyzkoušela i herectví a moderování. Při své cestě na výsluní poznala, jak víra v sebe sama ovlivňuje naše rozhodování, každodenní život a tedy i pocit štěstí.

  zavřít
 • Přestávka

  18:35 - 19:45

 • Kulturní program

  Vesna

  detail

  Vesna je dívčí kapela zpěvačky a textařky Patricie Fuxové. V listopadu 2018 Vesna vydala debutovou desku Pátá bohyně, za kterou získala nominaci Ceny Anděl na Objev roku. Hudebně se obrací ke kořenům a je charakteristická snovými texty.

  zavřít
 • Iva Pecháčková

  Tuhle větu tam dej v boldu!

  detail

  Iva vystudovala Výrobně ekonomickou fakultu VŠE a pět let pracovala jako komerční inženýrka v čerpadlářském oboru. Krátce pracovala také na FF UK a rektorátě UK. Přeložila ke třem desítkám knih, mimo jiné Ferlinghettiho prózy a divadelní hry Nefér argumenty života, Rutiny nebo Lásku ve dnech vášní. V roce 1995 založila nakladatelství Meander, v němž vydává knihy předních českých umělců. Píše pro děti, překládá, publikuje. Organizuje festival Děti čtěte!

  zavřít
 • Léna Brauner

  Dělám si, co chci a zatím mi to prochází

  detail

  Léna je malířka, tatérka, ilustrátorka a zpěvačka. V současné době pracuje na svém prvním albu, tetuje autorské freehandy a originály svých děl prodává přes Instagram. Tato mladá, originální žena sama s úsměvem říká, že si dělá, co chce a zatím jí to prochází. Jak takové životní nastavení ovlivňuje vše, co dělá?

  zavřít
 • Abhejali Bernardová

  Každý dokážeme mnohem víc, než si většinou odvážíme připustit

  detail

  Abhejali je dálková plavkyně, běžkyně, motivační řečnice a překladatelka. Když na zimní olympiádě Ester Ledecká získala druhou medaili, na druhém konci světa předvedla nenápadná žena ze Zlína srovnatelný výkon. Jako desátý člověk na světě, čtvrtá žena a první člověk ze země bez moře přeplavala sedm světových mořských úžin, výzvu zvanou Oceans Seven. Ze svého dobrodružství přijela domů vlakem a druhý den šla normálně do práce. Nedávno se vrátila z Mírového běhu, nejdelšího štafetového běhu na světě, na ostrovech v Indickém oceáně, který se běhá s mírovou pochodní jako symbolem přátelství a sounáležitosti.

  zavřít
 • Konec programu

  21:15Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Hlavní partneři

ABB
T-Mobile Czech Republic

Partneři

Avast

Produktoví partneři

GoOut
Impact HUB
NIELSEN MEINL
Schweppes
Sněmovní 7
solidpixels.
Pražská čokoládovna Steiner a Kovarik

Doprovodný program

Připravili jsme pro vás kreativní doprovodný program. Užijete si aktivity našich partnerů, ke kterým patří Česká spořitelna, ABB nebo T-Mobile, ale také zábavu s produktovými partnery a edukaci s neziskovými organizacemi.

Česká spořitelna
Myšlenky hodné šíření 

Česká spořitelna je tradičním Generálním partnerem TEDxPragueWomen. A jako v minulých ročnících, i letos nabídne inspirativní doprovodnou aktivitu, ve které bude sbírat myšlenky hodné šíření, a soutěž o zajímavou knihu. 

ABB
Bydlet jako designérka 

Hlavní partner TEDxPragueWomen společnost ABB si připraví konzultace s designérkou Petrou Indruchovou. Díky té zjistíte, že i vy můžete bydlet jako ona.

T-Mobile 
Lounge s Czechitas 

Hlavní partner TEDxPragueWomen společnost T-Mobile pro vás přichystá zónu s holkami z Czechitas a soutěž o jejich kurz. 

Neziskové organizace
Tradičně jsme pozvali i neziskové organizace. V letošním roce to jsou Zachraň jídlo, Člověk v tísni a Klokánek. Zjistíte tak, kolik v domácnosti spotřebujete vody, naučíte se něco víc o skladování potravin a jak s nimi lépe pracovat a neplýtvat jimi. 

Produktoví partneři 
Na baru ochutnáte lahodný drink značky Schweppes a vše završíte ochutnávkou kvalitní pražské čokolády Steiner & Kovarik. 


Vizuální podoba TEDxPragueWomen 2019

Kateřina Hončová je čerstvá absolventka oboru arts management na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ve volném čase se věnuje grafice a fotografování. 


Tým

Vedení týmu

Denisa Dufková
+420 603 526 266
denisa.dufkova@tedxprague.cz

Program

Míra Brada
+420 775 665 165
mira.brada@gmail.com

Produkce

Mirka Hofmanová
+420 777 908 834
mirkahofmanova@gmail.com

Denisa Kramolišová Olešovská
+420 777 444 369
denisaolesovska@gmail.com

Komunikace

Vendula Vlková
+420 603 738 959
vendula.vlkova@tedxprague.cz

Ivana Dubášová
ivana@dubasova.com

Partneři

Mirka Hofmanová
+420 777 908 834
mirkahofmanova@gmail.com

Registrace

Alisa Loginova
alisaloginova@gmail.com

Web

Jindřich Richter
richterjindrich@gmail.com

Moderátorka

Radka Myšková
myskova.radka@seznam.cz 

Dobrovolníci

Magdalena Hort
magdalena@soukroma.cz

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku