30. listopadu 2018

TEDxPragueWomen 2018

Ukaž se

O akci

Jsme připraveni na TEDxPragueWomen 2018. A co vy?

Měníme svět, překonáváme překážky a jdeme ještě dál. Nestačí nám akceptovat současný stav věcí, chceme posouvat hranice. Zažily jsme úspěchy i pády, čelíme výzvám a dodáváme sílu dalším při budování budoucnosti. Jsme ženy a zveme vás oslavit náš různorodý svět. Ukažte se!

Projevte svůj talent, naučte ostatní, co umíte, řekněte, v čem jste silné nebo jak měníte svět k lepšímu. Vaše práce možná není zdánlivě atraktivní, přesto je pro ostatní důležitá. Ukažte se a naučte i ty, které se ukazují nerady, jak to udělat, aby to pomohlo v dosažení toho, co chceme. Ukažte se a třeba přiznejte, že občas není jednoduché nést následky. 

TEDxPragueWomen 2018 s tématem Ukaž se! vás podpoří, obohatí inspirací, nápady, nečekaným úhlem pohledu, novými kontakty. Ukažte se a užijeme si to společně.

Těšíme se už 30. listopadu17.00 hodin.

Půldenní pražské setkání se paralelně koná s globální konferencí TEDWomen v Palm Springs.

Lokace

DOX+
Poupětova 3
Praha 7, 170 00

Řečníci

 • Začínáme!

  17:00

 • Michelle Losekoot

  Digitální vypravěč

  detail

  Michelle je digitální vypravěč. Pomáhá značkám, aby byly v online světě víc vidět. Vymýšlí obsah pro sociální sítě, pečuje o online komunity, píše a školí. Po nocích tvoří. Vydala novelu Květinostesk (Youngbooks, 2013), společně s Milošem Říhou sbírku cloudových příspěvků Setkávání (Microsoft, 2013) a knihu Bez jablka (Motto, 2016). Momentálně píše společně s Eliškou Vyhnánkovu knihu o sociálních sítích pro nakladatelství Jan Melvil Publishing.

  zavřít
 • Bára Maštrlová

  Umění jako možnost ke společenské terapii

  detail

  Sochařka Bára Maštrlová je autorkou celé řady výrazných výtvarných děl, která se dokáží dotknout odvážně a přitom zlehka zásadních témat, jako je sexualita, mocenská hierarchie, role muže a ženy atd. Na výtvarném umění ji baví, že může divákům otevřít přístup k věcem, které není běžné řešit, a to pouze vizuálními symboly. Ráda umění přisuzuje roli terapie společnosti a tuto roli se snaží svými díly prohlubovat. Kromě výtvarné činnosti vede kurz kresby, v němž vidí možnost, jak zpřístupnit umění laické veřejnosti. Svá díla prezentovala na mnoha výstavách u nás i v zahraničí.

  zavřít
 • Eva Čejková Vašková

  Ženy mohou změnit naši společnost k lepšímu

  detail

  Zakladatelka komunitní platformy ŽENY s.r.o. a magazínu Podnikavá žena na podporu malého a středního ženského podnikání. Řadu let se pohybovala v oboru PR, ale s „mateřskou dovolenou“ přišla výzva vybudovat něco, co by mělo hlubší smysl a přirozeně podněcovalo touhu žen sdílet informace, zkušenosti a zároveň dokázat i to, že ženy mohou spolupracovat a podporovat se. Po pěti letech sdružuje téměř 80 tisíc žen a učí ženy setkávat se v regionálních Pracovnách ŽENY s.r.o. Je přesvědčena, že právě ženy mohou změnit naši společnost k lepšímu.

  zavřít
 • Martina Ptáčková

  Věřím, že náš osud není ve hvězdách, ale v nás

  detail

  Kickboxerka Martina je mnohonásobnou vítězkou mezinárodních závodů, dvojnásobnou stříbrnou a bronzovou medailistkou z Mistrovství Evropy a úřadující mistryní ČR. Vrcholem její sportovní kariéry je dvojnásobné vítězství Světového poháru, tři zlaté medaile z Evropského poháru a čtyřnásobná zlatá medaile na mistrovství světa. Martina je zatím jediná Češka, která vyhrála mistrovství světa v hand to hand combat, které cvičí různé speciální jednotky a ozbrojené složky. Věří, že náš osud není ve hvězdách, ale v nás a mnoho věcí je možné svým přístupem a příkladem změnit. Spolupracuje a pořádá různé charitativní projekty, například pro děti z českých vesnic v Banátu.

  zavřít
 • Občerstvení, networking, doprovodné aktivity

  18:30 - 19:45

 • Jiří Vítek

  Do světa architektury patří krása a oduševnělost prostoru

  detail

  Jiří je architekt, který se zabývá navrhnováním a výzkumem na poli digitální/parametrické architektury a volnou výtvarnou tvorbou, kde těžiště spočívá v objevování nových struktur. Vyučuje na Fakultě architektury v Brně, je spoluzakladatelem architektonického studia VašiArchitekti a vede Experimentální laboratoř Architektury / ELA. Je majitelem mnoha ocenění, ale i tvůrce několika výstav a workshopů u nás i v zahraničí. Splnil se mu sen a studoval ve studiu Zahy Hadid ve Vídni. Tvrdí, že funkce v architektuře neexistuje, protože patří do světa matematiky. Do světa architektury patří krása a oduševnělost prostoru.

  zavřít
 • Hana Dvorská

  Cvič si!

  detail

  Sportovkyně tělem i duší miluje pohyb od dětství. A zvládá téměř vše – aerobik, běh, snowboard, lezení, bojové sporty, parašutismus, paragliding a mnoho dalších disciplín. Absolventka FTVS je zřejmě nejstarší aktivní kaskadérkou na světě se zkušeností z řady slavných filmů, které jí přinesly setkání s hereckými hvězdami, jakými jsou třeba Brad Pitt. Hanka organizuje jediný genderově vyvážený závod smíšených dvojic, Běh z Řípu. Své nadšení pro pohyb předává také mnoho let jako cvičitelka, v posledních letech přišla s konceptem komplexního cvičení, které nazvala Bootcamp.

  zavřít
 • Monika Hilm

  Who Comes First?

  detail

  Generální ředitelka Vienna House Andel’s Prague a Angelo by Vienna House Prague a autorka knihy „Put Your People First and the Rest Will Follow“ (Upřednostňujte své lidi a ostatní bude následovat) odstartovala svou kariéru v roce 1999 v Hilton Hotels. Do roku 2012, kdy tuto síť opustila, vedly její cesty přes Londýn, Bukurešť, Atény, Vídeň a Kodaň až do Hilton Prague Old Town. Poté u nás vedla tři hotely soukromé sítě. Za svou kariéru si ověřila, že šťastní zaměstnanci dělají lepší práci. Snaží se proto o kultivaci pracovního prostředí a umožnění lidem růst a být sami sebou. Jak říká: „Méně vedení, více podpory.“

  zavřít
 • Agáta Ulrichová

  Vše není takové, jak se může zdát

  detail

  Agáta nemá na sobě žádné viditelné tetování, piercing ani žádnou extravagantní barvu vlasů. Je letuška, studuje a užívá si života tak jako jiná dvacetidvouletá dívka. Přesto je její život trochu jiný. Odlišný a přesto krásný. Málokdo by poznal, že vše není takové, jak se může zdát a že se přes noc z letušky dokáže stát taková milá zlobryně.

  zavřít
 • Konec programu

  21:00Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Hlavní partneři

ABB
T-Mobile Czech Republic
Lancôme

Mediální partneři

VOŠP
VLTAVA LABE MEDIA
Business Woman
Deník N
Forbes
Hospodářské noviny - Moderní řízení
iBestof.cz

Produktoví partneři

GoOut
NIELSEN MEINL
Impact HUB
solidpixels.
Škola improvizace
improvizuj.cz

Doprovodné aktivity

Součástí TEDxPragueWomen je doprovodný program. Potkáte se s aktivitami našich partnerů, stejně tak s projekty našich bývalých řečnic. A to konkrétně s Eliškou Podzimkovou s projektem Plešouni a projektem Loono, za kterým stojí Kateřina Vacková.

Vizuální podoba TEDxPragueWomen 2018

Kdo je autorkou letošní vizuální podoby TEDxPragueWomen? Je jí talentovaná slovenská ilustrátorka Martina Paukova, která žije a tvoří v Berlíně. Její rukopis – vektorové na počítači nakreslené každodenní příběhy – mají ve světě úspěch. Pracovala třeba pro CNN, Die Ziet, Google, Kickstarter nebo Ikea. Je nám potěšením, že vizuálně ztvárnila letošní TEDxPragueWomen s tématem Ukaž se!


Tým

Vedení týmu

Denisa Dufková
+420 603 526 266
denisa.dufkova@tedxprague.cz

Komunikace

Vendula Vlková
+420 603 738 959
vendula.vlkova@tedxprague.cz 

Produkce

Partneři

Denisa Olešovská
+420 777 444 369
denisaolesovska@gmail.com

Mirka Hofmanová
+420 777 908 834
mirkahofmanova@gmail.com

Program

Míra Brada
+420 775 665 165
mira.brada@gmail.com

Technika

Kristýna Frymlová
kristyna.frymlova@gmail.com
 

Web

Dobrovolníci

Magdalena Hort

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku