02. listopadu 2017

TEDxPragueWomen 2017

Mosty

O akci

TEDxPragueWomen 2017 bylo půldenní setkání věnované ženám, jejich úspěchům, pádům a postavení ve společnosti, které se paralelně koná s globální konferencí TEDWomen 2017 v New Orleans. 

Tématem roku 2017 byly Mosty. Stavíme je, překračujeme a občas dokonce pálíme. Na TEDxPragueWomen 2017 jsme prozkoumali toto téma ze všech stran. O své myšlenky hodné šíření a životní příběh se podělili řečnice a řečníci nejrůznějších profesí a zkušeností.
 

Lokace

Klub Lávka
Novotného lávka 1
110 00 Praha 1

Řečníci

 • Eliška Podzimková

  detail

  Ilustrátorka Eliška Podzimková je člověk, který se nebojí udělat krok do neznáma. V devatenácti odjela studovat do New Yorku a místní zaujala netradičním dokreslováním fotografií americké metropole. Tvořila ilustrace pro světově známého kuchaře Jamieho Olivera i pro magazín Vogue. Vloni se vrátila zpět a představila se projektem Dokreslené Česko pro iDnes, vznikla i spolupráce s Tomášem Klusem na jeho turné Recyklus. Po vlastní zkušenosti s nemocí spolupracuje s organizací Můj nový život věnující se dětem se zhoubným onkologickým onemocněním.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Petra Fridrichová

  detail

  V raném dětství jí byla diagnostikována dětská mozková obrna (DMO). Nevzdala se a vystudovala bez jakýchkoliv speciálních podpůrných opatření základní školu i gymnázium. Dnes se snaží pomáhat dalším lidem s vážným zdravotním postižením stavět MOST přes nepřízeň osudu. Stala se jedinou českou certifikovanou instruktorkou jógy pro děti a dospělé se zvláštními potřebami s licencí Yoga for the Special Child. Založila iniciativu Děti Václava Vojty. „Roky společného vzdělávání mi přinesly velkou sociální flexibilitu a nadhled, i když to byl často bolestný proces“, říká Petra.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Ondřej Kania

  detail

  Ve svých 24 letech spoluvlastní vzdělávací agenturu a dvě střední školy. Příběh jak z amerického snu – student, který měl špatné známky na českých školách, dostal novou šanci, když obdržel plné stipendium v USA. Po maturitě spoluzaložil úspěšnou vzdělávací společnost a dnes pomáhá stovkám studentů na svých vlastních školách nebo na školách v USA, na které vybrané studenty vysílá. Ondřej věří, že „pokud máte tu moc změnit někomu, byť jedinému člověku život, udělejte to, protože on nebo ona následně může změnit životy stovek lidí“.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Simona Kijonková

  detail

  O Simoně Kijonkové se často mluví jako o první dámě české e-commerce. Založila síť výdejních míst Zásilkovna, jejíž franšíza je na více než 1200 místech po Evropě. Aktuálně se věnuje i investicím do start-upů, např. Robeeto. Vloni na podzim se objevila na titulce českého Forbesu, který ji zařadil mezi 75 nejvlivnějších žen ČR.

  Trojnásobná maminka se věnuje roli žen v business světě a stereotypům, se kterými se zde setkávají. MOSTY pro ni představují místo, kam není snadné vkročit, děsí nás totiž strach z neznáma.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Mimi Lan Nguyen Hoang

  detail

  Naší další řečnicí je módní designérka Mimi Lan Nguyen Hoang, která do Čech přijela už v 15 letech. Často mívá pocit, ze tahle země si ji vybrala.... chce aby tu byla... dělá všechno, aby tu zůstala... jako by to byla její volba!

  Říká, že je důležité vnímat svět takový jaký je, přijímat každou životní situaci, ať je dobrá či špatná a naučit se žít podle vlastních představ. A ani v nejhorších momentech není potřeba spálit mosty.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Lenka Zychová

  detail

  Lenka Zychová letos získala doktorský titul z astrofyziky na Masarykově univerzitě. Její odborná práce je zaměřená na výzkum mezihvězdných bublin uvnitř naší Galaxie a to pomocí dat z radioteleskopů. Kromě výzkumné práce se zabývá popularizací vědy: přednáší na základních i středních školách o vesmíru, organizuje v Brně astronomický kroužek pro děti a další akce pro veřejnost. Kromě vědy se profesionálně věnuje orientálnímu tanci. Ten vyučuje přes deset let nejen v České republice, ale také v zahraničí. Lenka získala několik ocenění, mimo jiných se stala stříbrnou Bellydancer of the Universe 2013 v Kalifornii. Již šest let spolupracuje s přední špičkou orientálního tance Jillinou, se kterou vystupovala v rámci tanečně-divadelní show Bellydance Evolution v Japonsku, Taiwanu, Austrálii, USA, Hong Kongu, Maroku a v dalších zemích.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Blanka Toulová

  detail

  Blanka se již pár let pokouší o vlastní verzi cesty z města. Je spoluzakladatelkou spolku žen Mokoša podporující mezigenerační setkávání žen a spolupracuje na kurzech zážitkové pedagogiky v Prázdninové škole Lipnice. Blanka se snaží o revoluci ve vzdělávání prostřednictvím svobodných škol a školek a o změnu způsobu, jak a proč pracujeme.

  Profil řečníka

  zavřít
 • Gabriela Slováková

  detail

  Gabriela je od roku 2010 ředitelkou centrální ženské věznice ve Světlé nad Sázavou, kde si svůj trest odpykává 900 žen ve věku 15 až 80 let ve všech bezpečnostních kategoriích. Každoročně se účastní jednání Kulatého stolu evropských vězeňských služeb MECR a v různých tuzemských i mezinárodních pracovních skupinách se vyjadřuje k aktuálním otázkám vězeňství. Je v čele předsednictví Mezinárodní asociace vězeňských a nápravných systémů ICPA, která sdružuje přes 5000 členů z 80 zemí. Dlouhodobě se snaží upozornit na problematiku integrace vězňů do společnosti po propuštění z výkonu trestu. Je iniciátorkou projektu Yellow Ribbon Run u nás, který na tuto problematiku poukazuje.

  Profil řečníka

  zavřít

Partneři

Generální partner

Česká spořitelna

Hlavní partneři

ABB

Mediální partneři

Magnas Media

Produktoví partneři

Impact HUB
solidpixels.
Škola improvizace
Czechitas
Heineken
Canon
GoOut
MARY KAY
BPW
VOŠP
Delve Fonts
Rohdesign

Podporovatelé

Makeeva

Tým

Vedení týmu

Denisa Dufková
+420 603 526 266
denisa.dufkova@tedxprague.cz

Komunikace

Vendula Vlková
+420 603 738 959
vendula.vlkova@tedxprague.cz 

Produkce

Partneři

Denisa Olešovská
+420 777 444 369
denisaolesovska@gmail.com

Mirka Hofmanová
+420 777 908 834
mirkahofmanova@gmail.com

Program

Míra Brada
+420 775 665 165
mira.brada@gmail.com

Technika

Kristýna Frymlová
kristyna.frymlova@gmail.com

Teresa Caklová
teresa.caklova@tedxprague.cz

Web

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku