Dana Potočková

mediátorka

Řečník TEDxPrague 2016

Dana Potočková je mediátorka, absolventka katedry vyjednávání a mediace na Právnické fakultě Pepperdine University. Spolupodílela se na tvorbě zákona o mediaci, příslušné vyhlášce a náplni zkušebních otázek. Dana je autorkou knihy „Nejlepší je domluvit se“, spoluautorkou „Komentáře zákona o mediaci“ a předsedkyní zkušebních komisí pro státní zkoušky mediátora.

Konflikty pomáhá řešit nejen v češtině a zprostředkovává smírné řešení jak v rodinách, tak při velkých obchodních sporech. Mimo jiné facilitovala i multilaterální vyjednávání při nechvalně proslulých sporech o zeď v Matiční ulici v Ústí nad Labem. Skutečně nakažlivý je její optimismus i nadhled, se kterým umí vyprávět o věcech, nad kterými by se mnohým jiným svíralo hrdlo úzkostí.

Osobně jsem se konfliktům dříve vyhýbal, co to šlo”, říká Samuel Titěra, který Danu na TEDxPrague doporučil. “Ale díky Daně mě nejen začalo bavit je sledovat, ale láká mě aktivně se zapojovat do jejich řešení. Obávám se, že konfliktů bude v příštích letech spíše přibývat. Učitelé jako Dana, kteří dokáží nezlehčovat složitost mezilidských vztahů a přitom nám ukážou tvořivé cesty k jejich zlepšování, jsou pro mne velikými vzory.

Zpět na TEDxPrague 2016