08. června 2024

TEDxPragueCountdown 2024

Future of Power

koupit vstupenku

O akci

Lokace

Kampus ČSOB
Výmolova 353
Praha 5

Čekáte, až někdo něco udělá? A co když jste na tahu vy? Individuální a společenská moc musí začít fungovat ruku v ruce. Jen tak vytvoříme udržitelnou budoucnost na bázi vzájemné spolupráce. Jste připraveni převzít zodpovědnost za sílu, která ve vás dřímá?

Konference TEDxPragueCountdown 2024: Future of Power se koná v pražském Kampusu ČSOB 8. června od 12:00 do 19:00.

Návštěvníci si na akci rozšíří obzory v zásadních otázkách individuální lidské síly a společenské moci a načerpají inspiraci k činům. Budou mít příležitost inspirovat se silnými osobními příběhy, akademickými vhledy a vědeckými i byznysovými perspektivami na téma Future of Power (Budoucnost moci). Osm pečlivě vybraných řečníků posdílí myšlenky hodné šíření ve dvou blocích: Inner (vnitřní síla) a Outer (vnější moc).

Tři zásadní otázky konference

 1. Jak se v současné transformující společnosti mění mocenská dynamika?
 2. Co je potřeba k tomu, aby se vytvořila společnost skutečně silných lidí?
 3. Kde hledat zdroj vnitřní síly a jak vzít zodpovědnost za změny do vlastních rukou?

 

Téma TEDxPragueCountdown 2024: FUTURE OF POWER

Společnost i její mocenská dynamika prochází zásadní transformací. Kdo má v tomto světě skutečně moc? Kdo o své žezlo přichází? Je společnost zdánlivě bezmocná, nebo svůj potenciál jen přehlíží? Jak má jednotlivec při tak rychlých změnách najít vnitřní sílu?

Víte, že mravenci tvoří živoucí mosty, když narazí na překážku? Dokonce z vlastních těl sestaví vor, pokud jim cestu zkříží vodní plocha. Důvtipnou spoluprací tak překonají i zdánlivě neřešitelné problémy.

Proto vás tímto ročníkem provází mravenec. Stal se naší múzou.

Symbolizuje propojení mezi vnitřní silou jedince a mocí na úrovni celé společnosti. Systém mravenčích kolonií podpírají úkony každého jednoho člena společenství a ukazuje nám, že i zdánlivě nepatrné činy jednotlivce mohou ovlivnit fungování celku.

Nechť je nám tedy mravenec inspirací při přechodu k decentralizovaným strukturám založeným na společné tvorbě.

A tak vás ze srdce zveme. Přijďte si rozšířit obzory a poslechnout názory odborníků, průkopníků a inovátorů z mnoha odvětví. Dalších “mravenců” jako jste i vy sami, kteří vám ukáží, jak jste silní a jak se vaše síla umocní, pokud ji propůjčíte spolupráci pro blaho celku. Třeba právě po vzoru mravenců.


Program a řečnictvo

 • Komentovaná prohlídka budovy ČSOB

  11:30

  nutná registrace zde

 • Otevíráme

  12:00

 • Miroslav Bárta

  Vědec, egyptolog a archeolog

  detail

  Miroslav Bárta je český vědec, egyptolog a archeolog a jeho expedice v Abúsíru podstatně rozšířila naše poznání starého Egypta řadou zásadních objevů. Kromě egyptologie se zabývá také studiem civilizací, jejich vzestupů a kolapsů v mezioborové perspektivě bádání. Bárta je jako jediný Čech členem Americké akademie umění a věd. Je autorem teorie Sedmi zákonů vývoje civilizací, přednášel a stále přednáší na mnoha univerzitách po celém světě, pro české i nadnárodní korporace a mimo jiné je také zakladatelem thinktanku Komplexní společnosti.

  zavřít
 • Klára Bělíčková

  Studentka a klimatická aktivistka

  detail

  Klára Bělíčková je klimatická aktivistka a bývalá mluvčí studentského klimatického hnutí Fridays for Future. Pracuje v Re-setu, platformě pro sociálně-ekologickou transformaci. Zabývá se tam problematikou bankovnictví a pojišťování fosilního průmyslu a kampaněmi, které se zaměřují na demokracii, transparentnost a problematiku napojenou na byznys EPH Daniela Křetínského. Moderuje studentský podcast MOSHPIT věnovaný aktuálním tématům mladé generace. Klára aktuálně studuje čtvrtý ročník alternativní větve Gymnázia Na Zatlance.

  zavřít
 • Zdeněk Štěpánek

  Podnikatel

  detail

  Zdeněk Štěpánek došel k poznání, že člověk by měl oslavovat život ve všech formách, které pro něj Vesmír připravil a vytvářet něco krásného a užitečného v souladu s Vesmírem. Podnikat začal v hluboké totalitě. Komunistický režim totiž neuměl odchovat berany konkrétního plemene, spolu s tatínkem tak dostali výjimečné povolení k podnikání. V roce 1991 se odstěhoval zpět na zabavený statek po svém dědečkovi a přetvořil ho v prosperující a dnes dokonce evropsky uznávaný podnik. V roce 2006 se rozhodl pro radikální změnu. Vše prodal a začal budovat AKADEMII v Libchavách. Tam dnes se svým týmem pomáhá rozvíjet firmy, školy i jednotlivce a trénuje nové úspěšné kouče.

  zavřít
 • Liberty Blake Simon

  Modelka a aktivistka

  detail

  Liberty Blake Simon is a model, TV personality and activist. Currently working for The League for Mental Health as a project manager, she specialises in topics of gender-based violence. Joining forces with Unicef Slovakia, UNHCR and UNFPA she has joined various projects defending and strengthening civil human rights of minorities and underrepresented groups.

  zavřít
 • Pauza na občerstvení, networking, setkání s řečníky, druhá komentovaná prohlídka budovy

  14:30 - 16:30

 • Umělecká vystoupení

 • Martina Jeličić

  detail

  Díky zvukoterapii, kterou vystudovala v Anglii, propojuje Martina svou lásku k hudbě a zpěvu s objevováním toho, kým opravdu jsme a čeho jsme součástí. Magií svého hlasu a hudebních nástrojů z celého světa vytváří prostor pro spojení se s touto naší podstatou, pro návrat domů. I díky její vlastní cestě ji nepřestává fascinovat potenciál hlasu jako nástroje k vlastnímu léčení, naladění, objevení své vlastní síly a přímému napojení na náš zdroj. Při společném intuitivním zpěvu vzniká něco tak krásného, že se to slovy ani nedá vyjádřit.

  zavřít
 • Soňa Holúbková

  Psycholožka

  detail

  Soňa Holúbková vystudovala psychologii v Praze a během své profesionální kariéry posbírala různorodé zkušenosti. Věnovala se práci s lidmi ve velké fabrice, jako kurátorka pro mládež pomáhala řešit kritické situace dospívajících. V roli psycholožky působila také v manželské poradně a později se stala ředitelkou denních pobytů pro zdravotně postižené děti a mládež na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Zvyšování kvality života a začleňování zdravotně postižených lidí do běžné společnosti se věnuje dodnes. V roce 1990 založila mezinárodní festival tvořivosti a fantazie Jašidielňa a následně komunitní festival Inter Nos (Mezi námi).

  zavřít
 • Patrik Meliš-Čuga

  Konzultant AI

  detail

  Patrik Meliš-Čuga je konzultantem v oblasti umělé inteligence a vedoucím centra AI Center of Excellence ve společnosti PwC v České republice. Patrik přináší více než 10 let zkušeností v oblasti dat, technologií a umělé inteligence z mezinárodních projektů v Evropě a na Blízkém východě, především pro nadnárodní klienty v automobilovém průmyslu, energetice a obchodu. Vzdělání získal ve Velké Británii na University of Kent a na počátku své kariéry se zabýval vývojem datových řešení a vizualizací dat, odkud přešel do oblasti správy dat a poradenských služeb v oblasti datové kvality. V současné době se zaměřuje na nadcházející nařízení Evropské unie AI Act a pomáhá klientům řešit morální, etická a kvalitativní rizika spojená s využíváním umělé inteligence.

  zavřít
 • Stanislav Abrahám

  detail

  Stanislav Abrahám je zvukový umělec, hudebník a pedagog. Ve svých vystoupeních kombinuje elektronické ambientní zvuky a nahrávky, které doplňuje hrou na fujaru, gong či sundrum. Coby zvukový designér se podílí na tanečních představeních, filmech, rozhlasových pořadech a dalších audiovizuálních projektech. V současnosti působí jako zvukový designér v Českém rozhlase a ve volném čase se věnuje muzikoterapeutické praxi. Během události se Stanislav postará o hudební atmosféru.

  zavřít
 • Konec

  19:00


Vstupenky

Early Birds 1.190,- Kč (Limitované množství)
Plná cena 1.390,- Kč
Studentská 1.190,- Kč


V ceně celodenní vstupenky je rostlinné občerstvení, káva a prohlídka nadčasové budovy ČSOB.
Program konference bude dvojjazyčný v češtině a angličtině. K dispozici bude tlumočnická služba.
 


Tým

Produkce a organizace

Vladimír Dolejš
vladimir.dolejs@tedxprague.cz

Radoslav Pittner - programový kurátor, moderátor
Tereza Deáková - copywriting & social media
Martin Vasquez - moderátor, speaker coach

Program a koordinace

Mayka Dolejš
mayka.dolejs@tedxprague.cz

David Svoboda - speaker coach
Markéta Jedličková - speaker coach

Zákazníci, vstupenky, všeobecní informace: future@tedxpraguecountdown.cz

TEDxPragueCountdown vznikl spojením s TEDxNárodní

Za metamorfózou stojí síla spolupráce. Jak jinak, že? Tým TEDxPrague s námi ladí v hodnotách a řeší stejná společenská témata jako jsou udržitelnost a ochrana klimatu. Přirozeně jsme se tak chtěli vzájemně podpořit.

"Během příprav projektu TEDxNárodní jsme se setkávali s pražskou TEDx komunitou. Ta pod hlavičkou TEDxPrague pořádá perfektní eventy již od samého začátku. Jejich zkušenosti a entuziasmus nás oslovily natolik, že jsme se rozhodli spojit síly,” popisuje Vladimír Dolejš, za produkci TEDxPragueCountdown. 

Přijďte se podívat, co jsme pro vás společně připravili. Již 8.6. na konferenci TEDxPrague Countdown 2024 – Future of Power.


Partneři

Hlavní partneři

ČSOB

Tento web používá k poskytování služeba analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku