04. listopad 2017

TEDxPrague 2017

Krásný nový svět

koupit vstupenku

O akci

Na TEDxPrague 2017: Krásný nový svět se podíváme do minulosti, přítomnosti i do budoucna.

A proč?

Protože svět se dnes mění rychleji než kdy předtím. Nové technologie prostupují naše životy a nenápadně mění naši každodennost. To, co vypadalo před třiceti lety jako vzdálená budoucnost, je dnes tady.

Avšak nástup technologií má svůj rub i líc - můžeme o jakémkoli tématu diskutovat odkudkoliv, kdykoliv a s kýmkoliv na světě, ale současně se ze soukromí stal problematický pojem, druh na vymření. Umíme měnit DNA rostlin a díky tomu zvyšovat zemědělskou produkci, ale neumíme globálně kontrolovat, kdo a jak bude s DNA manipulovat. Nabízí se nám nové pracovní příležitosti a rozvoj, ale kvůli automatizaci mizí desítky profesí a čeká nás pravděpodobně zásadní proměna společnosti.

Je možné oddělit pozitivní přínosy technologického vývoje od jejich rubu? Dokážeme jako lidstvo technologický vývoj kontrolovat nebo se stáváme jeho obětí? Jak se s rychlou změnou vyrovnat v našich osobních životech? A co bychom měli dělat jako společnost? Na všechny tyto otázky se pokusíme na letošním TEDxPrague 2017 najít odpověď.

Cena celodenního TEDxPrague je 1444 Kč. Neváhejte a pořiďte si lístek!

A co vše je zahrnuto v ceně vstupenky?

 • Stanete se součástí konference, která propojuje světy a myšlenky hodné šíření napříč všemi kontinenty.
 • 4. 11. 2017 od 9:30 - 18:30 hod ve Forum Karlín zažijete den plný pestrého programu, setkáte se s lidmi různých profesí a na vlastní uši a oči zažijete 15 inspirativních řečníků. 
 • Ať už rozumíte pouze česky nebo pouze anglicky, budete rozumět každé větě. K dispozici budou tlumočnická zařízení a všechna vystoupení česky hovořících řečníků budou překládána do anglického jazyka a naopak - tedy v případě anglicky hovořícího řečníka je zajištěn překlad do češtiny tak, aby vám žádná myšlenka hodná šíření nemohla uniknout :-) 
 • Protože nám záleží, abyste se cítili báječně, bude připraveno občerstvení na celý den - od snídaně přes oběd po svačinku a bude jen a jen na vaší chuti, co delikátního si z připravených stolů vyberete :-) 
 • Budete mít možnost zúčastnit se interaktivních workshopů konaných v průběhu celého dne nebo některého z různorodých doprovodných programů.
 • A samozřejmě vás chceme poznat osobně :-) Tedy jako každý rok, i letos završíme TEDxPrague 2017 na afterparty a jak jinak než opět s něčím dobrým na zub.

Lokace

Forum Karlín
Pernerova 51
186 00, Praha 8

Řečníci

 • Kevin Warwick

  detail

  Britský vědec a profesor kybernetiky, který je pravedpodobně prvním člověkem, který si v rámci svého technologického experimentu v roce 1998 nechal dobrovolně vložit do paže čip za účelem stát se "kyborgem". V roce 2002 si Kevin Warwick nechal implantovat nové, komplexnější zařízení, které bylo přímo propojeno s jeho nervovou soustavou. Výsledkem tohoto experimentu bylo, že robotická paže, vyvinutá Warwickovým kolegou, dokonale imitovala pohyb Warwickovy vlastní ruky. Díky tomuto implantátu byla Warwickova nervová soustava připojena k internetu na Kolumbijské univerzitě a takto Warwick dokázal ovládat robotickou paži na univerzitě v Readingu a současně získat zpětnou vazbu ze senzorů ve špičkách prstů.

  Mediálně nejznámějším Warwickovým experimentem je úspešné implantování zařízení do ruky Warwickovy ženy s cílem dosáhnout telepatie či empatie za využití internetu pro přenos dat na dálku. Tímto experimentem došlo k první přímé a plně elektronické komunikaci mezi nervovými soustavami dvou lidí.

  Profil řečníka

  zavřít

Upoutávka na akci